Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

НАРКОМАНАМ СЕРЕД НАС НЕ МІСЦЕ, або туман-дурман на Михайлівській площі

6 травня у центрі Києва прихильники легалізації слабких наркотиків проводили свою акцію. Одночасно під гаслом «Ні — легалізації наркотиків!» зібрали своїх прихильників УНА-УНСО, Українська Консервативна партія та новостворена Українська Національна трудова партія.

Вплив наркоторгівлі на вибори

Задекларовані маршрути обох акцій завершилися там, де й розпочалися: на Михайлівській площі. Противники легалізації наркотиків перед маршем провели просто неба імпровізовану прес-конференцію. Голова Київської організації УНА-УНСО Ігор Мазур (Тополя) сказав, що «виступати за наркотики, виступати за вбивство біля Святої Софії та Михайлівського Золотоверхого — це святотатство».

Заступник керівника секретаріату УКП Олександр Лалак, зокрема, за-значив, що «легалізація наркотиків — це не тільки шкода здоров’ю»: статистика злочинів свідчить, що більшість їх так чи інакше пов’язана з вживанням та торгівлею наркотиками. «Є організована світова сила, яка контролює наркоторгівлю у світі загалом та Україні зокрема, — сказав він. У виборчій компанії накопичувалися кошти завдяки обігу наркотичних речовин. І цей капітал мав певний вплив на електорат... Україна нині перебуває у стані прихованої окупації. Завдання глобальної світової наркоторгівлі — знищити український етнос. Легалізація наркотиків — стратегічне питання захоплення нашої території».

Послідовну низку легалізацій запропонував один з промовців: «Нині легалізують наркотики, а завтра — проституцію. А також нелегальних мігрантів». Тільки-но прибічники легалізації наркотиків з’явилися на Михайлівській площі, як їхні противники вишикувалися в колону і перекрили їм хід. Перші — досить специфічної зовнішності з червоно-жовто-зеленими прапорами. Ці ж «трикольори» багато наркоманів використовували в елементах одягу. Загалом прихильників легалізації було кілька десятків. Переважно молодь студентського віку.

Противників наркоманії зібралося близько півтори сотні. Під національними та партійними прапорами УНА-УНСО, УКП та УНТП вони стали на заваді демонстрації наркоманів. В їхніх руках були гасла такого змісту: «70% злочинів пов’язані з обігом наркотиків», «Марихуана > героїн > смерть!», «Врятуємо генофонд нації!», «Легалізація наркотиків — сучасна зброя підкорення народів» та ін.

«Зразково-показові» дії міліції

Незважаючи на попередні заяви та сподівання уникнути сутичок, без них не обійшлося. Вони засвідчили більшу бойовитість і кращу вправність прихильників здорового способу життя. Відтак наркомани швидко посунули назад і почали розбігатися. їм оперативно на виручку підоспіла міліція. Спочатку працівники МВС розділили учасників двох акцій.  Невдовзі прийшов на підкріплення загін спецпідрозділу «Беркут». Близько сотні міліціонерів швидко оточили десятків зо два наркоманів подвійним кільцем. До них отримали доступ тільки репортери, яких виявилося не менше, ніж оточених наркоманів. Ще два-три десятки прихильників легалізації розсіялися площею довкола епіцентру подій.

Саме такі «зразково-показові» дії працівників МВС і забезпечили ще понад двогодинне продовження акції. Не секрет, що зазвичай у всіляких вуличних розбірках міліція не відзначається такою оперативністю. Навіть прибувши на місце бійки, вона звично чекає її завершення, а потім підбирає потерпілих. Якби міліція в такому «режимі» діяла й у цьому випадку на Михайлівській площі, то акція прихильників легалізації завершилася б дуже швидко, а для декого з її учасників, можливо, й сумно. До того ж згадані «маневри» навіяли таку думку: якщо в кожному місті, районі, селі, будинку загони народної самооборони та козацтва візьмуться за наркопритони та торгівців цим зіллям, то жодна міліція їм не допоможе.

Йшли на « легалово» — а там «гонилово»

Тим часом акція на Михайлівській площі перейшла в «ідеологічні дискусії» через міліцейські кордони. Противники наркоманії скандували: «Геть наркоманів з України!», «Наркоманам тут не місце!» та ін. Ті, своєю чергою, охрестили опонентів «фашистами», висловлювали обурення «насильством» і на противагу забороні наркотиків пропонували запровадити заборону на спиртне.

Аби отримати повніше уявлення про інтереси-наміри прихильників легалізації наркотиків, а також їхній світогляд та загальний розвиток, пропоную вашій увазі випадково почуту розмову по мобільному телефону однієї з учасниць акції, яка опинилася поза міліцейським оточенням. «Мы на этом легалове. Где мы сейчас находимся? — за- питала дівчина в таких, як сама, мітингувальників біля підніжжя пам’ятника княгині Ользі, й після підказки продовжила: — На Михайловской площади. Мы пришли, хотели идти на Майдан. А тут наших защемили эти сектанты, или кто они там, и не выпускают. Такое вот гонилово».

«ЄВРОПЕЙСЬКІ цінності» українцям не до смаку

З-поміж більш «просунутих» ідеологів легалізації легких наркотиків доводилося чути такі аргументи. Мовляв, легалізація завдасть удару по наркотичній мафії, залишить її без джерела прибутків. Виникає логічне запитання: хто в такому разі займатиметься легальним виробництвом, постачанням і збутом дозволених наркотиків? Як на мене, відповідь очевидна: свій бізнес хочуть легалізувати ті, хто зараз займається ним незаконно. Також не важко здогадатися, що саме вони й ініціюють такі акції, видаючи їх за якийсь чи не найвищий прояв свідомості, демократії, свободи вибору, боротьбу за «ЄВРОПЕЙСЬКІ цінності» (як вдало було підмічено на одному з плакатів противників легалізації наркотиків).

На згаданій акції можна було наочно пересвідчитися — самим наркоманам, принаймні тим, які опинилися у міліцейському оточенні, було «по барабану» все на світі, зокрема й виборювання своїх «прав». У наркотичному екстазі вони трясли головами, вистукуючи в барабани щось й вигукуючи щось на кшталт шаманських заклинань. Тим часом конопляний дурман ширився над Михайлівською площею так, що той, хто мав хоч якийсь нюх, не міг його не відчути.

Декого з наркоманів міліція обшукувала й, знайшовши зілля, затримувала. Особисто бачив, як працівники МВС оглянули речі одного молодика й, виявивши у сумці скрутки якогось сушеного зілля, відвели його до «карети». Оточені наркомани вдавалися до хитрощів. Аби їх не затримали з «речовими доказами», вони підпалювали свої нескурені «гербарії» й жбурляли через ряди міліціонерів. Тоді над площею виникала справжня димова завіса з наркотичного туману. Згодом у хід пішли димові шашки, вже не зрозуміло з чийого боку. Коли міліція забирала когось з унсовців, ті намагалися відбивати затриманих. Наркоманів же «пакували» за байдужого споглядання своїх та оплески опонентів по акції.

«Прихід весни» по-наркоманськи

Коли збіг задекларований час для проведення акції легалізаторів наркотиків, протилежна сторона зажадала від міліції розпустити оточений нею «актив». Колона УНА-УНСО організовано пішла з Михайлівської площі. Проте невдовзі повернулася, щоб перевірити обстановку щодо опонентів. Після чого керівники унсовців ще кілька разів поверталися перевіряти наявність на площі наркоманів. Кількість останніх поступово зменшувалася. Ряджені «триколори» розбрелися у різних напрямках.

Прихильники легалізації випускали останній пар, надуваючи повітряні кульки, які відпускали у небо. Фінальним акордом «легалова» став запуск «центрової» агітки — модернізованого передвиборного плаката Юлії Тимошенко, на якому усміхнена лідерка блоку тримає в долонях пророслу коноплю. Під нею напис: «Весна прийшла!»

А нормальних людей все одно більше!

Тим часом на Михайлівській площі вирувало життя. Один за одним приходили й фотографувалися кортежі молодят. Люди йшли до Михайлівського. Тих, хто прийшов до храму за час описаних подій, було незрівнянно більше, ніж учасників акції разом з міліцією. І від цього на душі потепліло.


 Фото
Миколи СТЕПАНЦЯ

Олександр НАКАЗНЕНКО
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com