Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЯКУ ПАРТІЮ ПІДТРИМУЄ СУДДЯ ГРИМИЧ?

Як стало відомо з повідомлень преси, в.о. міністра освіти і науки С.Ніколаєнко всупереч чинному законодавству протягом тривалого часу здійснював тиск на вищі навчальні заклади недержавної форми власності задля зміни ними організаційно-правової форми

Протизаконна позиція С.Ніколаєнка не раз піддавалася критиці недержавними ВНЗ. Особливо міністру-соціалісту діставалося від МАУП, яку він у багатьох своїх виступах назвав «горезвісною» та такою, що роздає дипломи, які не мають ніякої цінності.

МАУП не погодилася з такою оцінкою і звернулася до Печерського районного суду за захистом своєї ділової репутації та відшкодування моральної шкоди.

З незрозумілих причин суддя М.Гримич, яка розглядала справу, усіляко намагалася уникнути розгляду справи по суті, пропонуючи сторонам через свого секретаря надати письмові пояснення для винесення рішення, оскільки немає зали для проведення засідання суду. Під тиском представників МАУП вона все ж таки була вимушена провести відкритий розгляд справи.

Суду було надано неспростовні докази безпідставності тверджень С.Ніколаєнка. Його представники практично нічого не могли заперечити і були буквально розчавлені пресом доказів, наданих представниками МАУП.

Яким ж було здивування сторін, особливо тієї, що представляла інтереси С.Ніколаєнка і Соціалістичної партії, коли суддя М.Гримич оголосила рішення про відмову в задоволенні позову МАУП, оскільки, бачте, «пан» міністр висловили щодо Академії «оціночне судження», за яке його не можна притягти до відповідальності.

На зауваження, що це рішення не відповідає матеріалам справи, є незаконним, не об’єктивним і несправедливим, суддя відповіла буквально таке: «А що ж ви хотіли - щоб я винесла рішення проти міністра і Соціалістичної партії?»

Не сумніваємося, що судді Апеляційного суду Києва виявляться кваліфікованішими і не такими заангажованими у розгляді апеляційної скарги і скасують безперечно незаконне рішення.

Одночасно хотілося б почути думку представників органів прокуратури, Вищої ради юстиції і Ради суддів України щодо дій судді М.Гримич, яка знехтувала законом і основоположними принципами цивільного законодавства при винесенні явно необгрунтованого і незаконного рішення, та ще й з такими коментарями.

Петро ІВАНУС
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com