Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

СЕКТА "ПРАВЕКС"

Мігрант

Сандей Аделаджа — майбутній релігійний «просвітитель» українців — народився 28 травня 1967 року в місті Іджебу Оді (Нігерія). У 19 років він відправився впокорювати Європу. І опинився в Мінському університеті на факультеті журналістики.

Незважаючи на щедрі грошові вливання батьків в становлення свого нащадка, з журналістикою у Аделаджі справи не склалися. Але повертатися до Африки чорношкірому фахівцеві явно не хотілося. Тому з Білорусі він попрямував в Україну.

У Київ С. Аделаджа прибув на запрошення акціонерного товариства «Українська незалежна телекомпанія «Рутенія» за службовою візою, виданою у вересні 1993 року посольством України в Латвії. Того ж року, за письмовим клопотанням комерційної фірми «Шана», національні документи Аделаджі були зареєстровані в ВВІР і ГУ МВС України в місті Києві. З того часу перебування Аделаджі в Україні неодноразово продовжувалося на підставі клопотань різних комерційних струк-тур.

З нашої країни завзятого комерсанта намагалися вислати кілька разів. Депортувати його хотіли не через зайняття бізнесом. Претензії у влади були абсолютно іншого характеру. В Україні С. Аделаджа зайнявся духовним «лохотроном», вербу-ючи людей у створену ним секту «Слово віри» (пізніше перейменовану в «Посольство Боже»).

Заповзятливий нігерієць зрозумів, що релігія — хороший бізнес. Проте, як в будь-якій справі, йому були потрібні партнери і покровителі. Ось тут і підвернувся ділок Леонід Черновецький.

Довідка «УК». СБУ неодноразово інформувала Міністерство закордонних справ і виступала з пропозицією скоротити термін перебування Аделаджі в Україні. 29 червня 1998 року було направлено лист у ВВІР і ГУ МВС України в місті Києві з відповідною пропозицією. 19 січня 1999 року Аделаджа звернувся з клопотанням надати йому громадянство України. Але, враховуючи те, що впродовж останніх років той неодноразово мав адміністративні порушення, у наданні громадянства, йому відмовили. Проте завдяки втручанню народних депутатів (В.Онопенка, О.Турчинова, Л.Черновецького та інших) це рішення він оскаржив у суді Радянського району, який своєю ухвалою від 12 жовтня 1999 року зобов’язав ВВІР надати Аде-ладжі дозвіл на проживання в Україні терміном на 4 роки. 2005 року, після перемоги «Помаранчевої революції», нігерієць отримав громадянство України.

Торгівці олією

Щоб зрозуміти, як Л.Черновецький і його духовний «батько» С.Аделаджа заробляють гроші на наївних віруючих, наведемо такий приклад. Наприкінці 1999 року банкірові випадково дісталася цистерна оливкової олії. Парламентські вибори вже минули, тому товар вирішили «всучити» простодушним сектантам. Якщо під час виборчої кампанії «продуктовий набір виборця» дістався дарма (за голос), то в цьому випадку Леонід Михайлович і його нігерійський друг вирішили заробити. Оливкову олію було розфасовано в невеликі ємності. Зверху на пляшках тьопнули наклейку «єлейне масло». Мовляв, застосовувати для помазання від хвороб і пристріту. Природно, ціна «чудодійної мазі» була набагато вищою, ніж природний продукт. Адепти «Посольства Божого» втричі дорожче купували підроб-ку, обмазуючи себе «маслом» з голови до п’ят, вважаючи, що купили універсальний засіб від всіх хвороб. А Черновецький з Аделаджею в цей час під-раховували прибуток. Напевно ще й сміючись над обдуреними українськими «лохами».

Схеми «безкоштовної доброчинності»

До речі, пора розповісти і про широко розрекламовану добродійність Леоніда Черновецького. Його дружина Аліна Айвазова голова Всеукраїнського добродійного фонду «Соціальне партнерство» часто в своїх інтерв’ю любить розповідати, скільки нещасних бомжів було нагодовано і врятовано від голодної смерті подружжям Черновецьких.

У Києві біля заводу «Вулкан» засновниками «Правекса» відкрита дармова їдальня «Стефанія». Там щодня годуються сотні сірих і вбогих. І все це завдяки нібито безкоштовній допомозі християн-мільйонерів Черновецьких. Не вірте! Пенсіонери і бомжі, які знаходять прожиток в їдальні, отримують допомогу не з кишені «раба Божого» Леоніда. Існує спеціальна бюджетна програма з соціальної допомоги малозабезпеченим і сиротам. Фонди «добродійника» Черновецького просто отримують державні кошти в рамках цієї програми. Особисто він на бомжів не витрачає жодної копійки!

Більше того, як розповіла журналістові «УК» одна з колишніх співробітниць їдальні «Стефанія», Л .Черновецький навіть примудрюється заробляти на державних грошах. Для цього застосовується схема так званого «подвійного» використання засобів, коли одні й ті ж продукти «купуються» двічі. Так, один з фондів Черновецького отримує продукти харчування для їдальні «Стефанія». Водночас інший фонд з цієї ж бюджетної програми отримує гроші на оплату вже отриманих товарів! Далі частина коштів привласнюється власниками «Правекса», а інша частина легалізується через «Посольство Боже».

Як стало відомо «УК», тільки 2001 року таким чином сім’я банкірів привласнила і «легалізовувала» більше двох мільярдів гривень! Потім ці гроші були пущені на виборчу кампанію Л.Черновецького і одного з «пасторів» «Посольства Божого» Софії Жукотанської.

До речі, у «підгодованих» в їдальні людей наші «добродійники» часто вилучають паспорти, які потім використовують для реєстрації фіктивних фірм.

Довідка «УК». Для збільшення оборотних коштів за сприяння Л.Черновецького Аделаджа придбав комплекс універсаму № 14 в Дарницькому районі міста Києва. Нині також відкрито низко плат-них навчальних закладів — «Ісус Навін», школа послідовників Ісуса YWAM «Молодь з місією», «Домата» і т.д. Окрім релігійної громад і добродійної організації «Благовіст», Аделаджа заснував видавництво «Фарес», комерційні підприємства «Простий» і «Скінія», реабілітаційний центр «Любов». Частина їхнього прибутку (10%) йде на рахунок пастора і Черновецького.

«Віддай нам все!»

Черновецький і його африканський товариш можуть обдерти до останньої нитки віруючих своєї церкви. «УК» писала, як С.Аделаджа пропонував прихожанам «церкви» взяти кредит під заставу власного майна для будівництва «духовного центру».

Виявляється, взимку 2002 року Л. Черновецький вже звертався з церковного «амвона» до сек-тантів з пропозицією продати свої квартири й інше дороге майно. А виручені гроші передати спеціально створеній комісії «Посольства божого». Цікаво, що ці засоби, за словами самого банкіра, призначалися не для тих, хто має у них потребу, а для просування «потрібних» кандидатів у Верховну Раду. Всім, хто здав гроші, Л.Черновецький пообіцяв після виборів роздати нові комфортабельні квартири. Щоправда, апартаменти повинні були надати новообрані депутати. Наскільки відомо, 2002 року до Верховної Ради потрапив лише один «посол» — Черновецький. Всі інші пролетіли. Як, схоже, і ті, хто «пожертвував» власне майно.

Довідка «УК». Лідер «Посольства Божого» Сунканмі Сандей Аделаджа за 19932006 роки створив могутнє політико-релігійне харизматичне об’єднання. Підконтрольні йому структури діють в Львівській, Хмельницькій, Харківській, Миколаївській, Волинській, Запорізькій, Вінницькій, Чернівецькій, Одеській, Черкаській і Сумській областях. Для фінансового забезпечення своїх організацій Аделаджа використовує пожертви віруючих, які віддають йому під психологічним впливом своє майно і квартири. Внаслідок цього в різні державні інстанції надходили і надходять численні скарги громадян, чиї діти і родичі постраждали від неправомірних дій іноземця.

Секта «Правекс»

Сектантські тоталітарні методи управління подружжя Черновецького— Айвазової успішно впроваджують в середовищі колективу «Правекс-банку». Дружина мільйонера проводить щотижневі засідання співробітників банку, на яких особисто веде агітацію і поширює релігійні бестселери від Аделаджі.

Під час прийому на роботу перевага віддається хлопцям до 25 років. Вони більш уразливі в психологічному сенсі, на них легко впливати і ними простіше маніпулювати. Співробітникам «Правекса» в обов’язковому порядку наказують відвідувати збори «Посольства Божого». Від цього залежить не тільки їхнє кар’єрне зрос-тання, а й матеріальне благополуччя. Працівники банку, що потрапили в сек-ту, вимушені платити «десятину» від свого заробітку. Що, до речі, Л. Черно-вецькому на руку. Адже половина доходів «Посольства» йде йому в кишеню. Це автоматично призводить до економії зарплати службовцям.

А. Айвазова і Л. Черновецький також розробили низку «божественних» постулатів, які щодня і систематично вдовбуються в голови підлеглих співробітників «Правекс-банку». Кодекс «сім’ї Черновецьких» містить такі «заповіді»:

якщо людина багата (як Черновецький і його дружина), то це «люди-напівбоги». Коротше, «так хоче Бог» і тому вони «природно» вищі за інших;

співробітник банку повинен безперечно підкорятися керівництву, тому що знову-таки «так хоче Господь»;

робота і служіння в церкві повинні бути на першому місці особистих проблем не існує.

Багато залучених у секту співробітників «Правекса» не витримують такого релігійного пресингу і в них попросту їде дах.

Платон РОМАНОВ
«Україна кримінальна»

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com