Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

«КАВАЛЕРІЙСЬКІ НАСКОКИ» ТА ЗАВБАЧЛИВІ ЗВ'ЯЗКИ МІНІСТРА-СОЦІАЛІСТА

Є два основні різновиди незаконного зловживання владою, або, як кажуть у нас, використання адмінресурсу (зокрема під час виборчої кампанії).

Один спосіб — командно-волюнтаристський. Він нам відомий з віддаленого комуністичного та недавнього кучмівського минулого. Це коли керівник тупо дає вказівку голосувати за того чи іншого кандидата чи таку-то партію. Або ж — забезпечити необхідний відсоток певній політичній силі.

Є другий спосіб, зовні прихований, навмисно-провокаційний (ще його можна назвати масонський). Він менш дієвий, проте не грубий. І головне — практично недоказовий. Отже, цілком безпечний для керівника, який використовує свої владні повноваження не за призначенням. Цей навмисно-провокаційний спосіб полягає втому, шо "владоможець" просто натякає, начебто ненароком дає знати підлеглим про власні симпатії чи побажання. А запопадливі підлеглі, розуміючи його з півслова, сприймають це як керівництво до дії.

Першого способу ми, начебто, позбулися, обравши рік тому президентом не того, кого грубо й безпардонно нам сватала тодішня влада, а іншого — кого самі захотіли. Відтак на зміну прийшов спосіб іншого застосування адмінресурсу — масонський. Нас формальних вказівок змінився на метод "невинних" натяків. Під закликами "Думай по-українськи", "Не зрадь майдан!"- та ін. багатьом остогидле оточення Віктора Ющенка намагається в якомога більшій кількості пролізти до парламенту.

Не гребують масонським методом і представники інших партій. Значною мірою через те, що Президент Ющенко тільки частково виконавсвою обіцянку не допустити, аби високо посадовці одночасно займалися державними та партійно-виборчим и справами. Таке правило застосували тільки для мінютрів-силовиків. Та й воно спрацьовує не в yсіх випадках. Так, керівник МВС Юрій Луценко збирається балотуватися до Кнївради за списком рідних йому соціалістів, не йдучи в у відпустку. Постійно з’являючись у ЗМІ, практично провадитьагітацію "за своїх" у згаданий умисно-натяковий спосіб. То він під час інтернет-конференції "Української правди" розставляв свої дефініції. Уже тоді Луценку багато хто захотів "зробити зауваження». Завадила тільки та обставина, що, згідно з законодавством, електронне видання не класифікується як засіб масової інформації. Потім, виступаочиу Рівному, керівник МВС видав: "Хто не голосуватиме за соціалістів, той помиляється". Насправді ж помиляється сам Луценко. Не я- виборець, а як посадовець. Оскільки не має ні морального, ні формального права на такі заяви. Дехто таку поведінку Луценка схильний списувати на Його темперамент та революційну гарячковість. Мовляв, найбільший ’Чапаев" серед міністрів. Так, для боротьби зі злочинністю така риса характеру була б не зайвою. Утім, як бачимо, "кавалерійські наскоки" Луценкові вдаються здебільшого на конкурентів по політичній боротьбі.

Власне, така діяльність більше нагадує "героїзм" Дон Кіхота. Бо ж багато хто (після виборів стане видно скільки), м'яко кажучи, не вдоволений прямою посадовою діяльністю міністра-соціалюта. Тож вони політичні натяки Лу-ценка сприймають на власний розсуд, тобто з точністю до навпаки. Не виняток у цьому сенсі й представники відомства, "покликаного революцією". Вони більше звикли виконувати накази, а не натяки. Тим паче їм зрозуміло — раптом Луценко своїх не прикриє. (Сам термін "своїх" у цьому разі теж умовний.) Навіть, коли це справді виправдано. Про що свідчить, зокрема, критика міліцейським міністром своїх підлеглих за "перевищення повноважень", коли в Донецьку проводили обшук офісу Ахметава.

З усього видно, Луценко "своїх" під час "співбесід" підбирає у середовищі ахметових, суркісів та ін., а не серед своїх нинішніх колег по міністерству. Воно й не дивно. Адже міністерська доля така непевна. Тож "раптом що" — такі вигідні зв’язки аж ніяк не завадять.

Олександр НАКАЗНЕНКО

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com