Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Джон ТЕФФТ: «США засуджують заклики до сепаратизму»

Керівник управління у справах Європи та Євразії Державного департаменту США посол Джон Теффт надіслав листа ректорові МАУП, голові правління Конфедерації недержавних вищих закладів освіти України професорові Миколі Головатому із запевненням, що «Сполучені Штати послідовно підтримують Україну та її народ у реалізації його сподівань на заможне, демократичне і безпечне суспільство».


 Джон Теффт, керівник управління у справах Європи та Євразії Держдепартаменту США   У листі, зокрема, зазначається: «Протягом минулого року Сполучені Штати не раз наголошували українському урядові на необхідності вільного й чесного виборчого процесу, який відбивав би волю українського народу. Тому ми були глибоко стурбовані повсюдно поширеними і правдоподібними твердженнями про шахрайство і зловживання під час голосування 21 листопада. Президент Буш і державний секретар Павел публічно виголосили наше глибоке занепокоєння, яке також було висловлене у приватний спосіб українським керівникам. Сполучені Штати наголосили на важливості уникнення насильства і відмови від закликів до сепаратизму упродовж цього дуже непростого періоду».

   У листі також говориться із посиланням на державного секретаря К.Павела про наслідки для «осіб, які шахраювали».

   Лист посла Дж.Теффта є відповіддю на звернення до Державного департаменту США групи українських науковців і освітян (професори М.Головатий, Г.Щокін, М.Сенченко, М.Дробноход, В.Яременко та інші) з вимогою вжити заходів (заборона на в'їзд до США, замороження банківських рахунків і майна на території США) проти причетних до фальсифікації результатів голосування на виборах Президента України 21 листопада 2004 року та сепаратистськи налаштованих осіб.

   У зверненні, зокрема, наводилися конкретні факти протизаконних дій В.Медведчука, В.Пінчука, Г.Суркіса, О.Фельдмана, Є.Кушнарьова та інших, а також гр.США Я. Дов Блайха.

На знімку: Джон Теффт, керівник управління у справах Європи та Євразії Держдепартаменту США

- Вл.інф.
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com