Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЗАБОРОНИЛИ РЕКЛАМУ

Глава Міністерства охорони здоров’я Раїса Богатырева підписала наказ, який забороняє рекламувати ряд лікарських засобів. Причому в рекламне табу потрапили, окрім іншого, і препарати для підвищення потенції.

МОЗ визначив, що не можна рекламувати ліки, які використовуються тільки для лікування дітей у віці до 12 років, для вагітних і жінок, що годують грудьми, а також препарати, які містять наркотичні, психотропні речовини і прекурсори.

Крім того, чиновники вирішили заборонити рекламу препаратів для лікування туберкульозу, венеричних захворювань, ВЛ/СНДУ, раки і інших пухлинних захворювань, діабету, хронічного безсоння, імпотенції, а також ожиріння (включаючи засоби для схуднення).

Міністерство охорони здоров’я також заборонило рекламу ліків, застосування яких може привести до звикання, а також медикаментів, які відпускаються тільки по рецепту. В липні Верховна Рада України заборонила медикам рекламувати лікарські препарати, вироби медичного призначення, у тому числі виписувати лікарські засоби на бланках, що містять інформацію рекламного характеру.

Раніше парламент ухвалив законопроект, по якому реклама ліків повинна супроводжуватися попереджувальними написами про загрозу самолікування. Лікарі і пацієнти чекають ухвалення закону про боротьбу з фальсифікацією ліків.

Нагадаємо, що, за статистикою, постійно ліками користується третина українців, при цьому майже 50% купують медпрепарати без призначення лікаря.

Відмітимо, що рішення МОЗа було продиктоване ще і тим, що, за даними ряду незалежних експертів, на ринку країни продаються від 20% до 40% підробних ліків і препаратів.

Геннадій Стеценко
«Багнет»

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com