Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ХТО НАС ВИВЕДЕ НА ШЛЯХ?

Часом на дозвіллі вмикаю телевізор і переглядаю російські пропагандистькі псевдонаукові фільми про війну, помпезні трансляції парадів до дат колишніх військових перемог. Часом доводиться натрапити на пісні зразка 1938 року: «Когда нас в бой пошлет товариш Сталін, пойдут машини в яростний поход». Дзенькання зброєю у нашого сусіда є старою традицією. Може тому що поряд розташувався Китай, з потужною економікою, великою армією, в 10 разів більшим населенням і великим прошарком китайців на Далекому Сході, Сибіру і навіть Москві. Вони не лінуються вивчати російську мову, шпигувати і інформувати кого треба про стан справ в регіонах Росії. Надзвичайно мілітаризовані держави стоять один супроти одного і спостерігають один за одним. При цьому , Росія має неосяжні поклади вуглеводнів, металів, мінералів, без яких не може розвиватися Китай. Населення Росії щороку зменшується, а Китая — зростає... Таких до часу заморожених конфліктів у світі ціла низка.  При цьому щодесятиліття дедалі більше країн заявляють про бажання мати ядерну зброю.

Тривожність за долю світу наростає постійно і присипляючі тези про світового жанжарма, який всіх помирить і стабільність біполярного світу не повинні вводити в оману. Ситуація може змінитися упродовж кількох років. Однозначно можна стверджувати лише те, що цивілізація не витримає третьої світової. Пошкоджені реактори АЕС перетворять країни в пустелі, а залишки людей  повільно вмиратимуть від радіації і голоду. Зараз потрібно спрямовувати ресурси не на модернізацію знарядь смерті, а на лікування природи і збереження життя людей. Згадались бачені  і пережиті жахи війни 1939-1945 років. Гегемони, щоб досягти своїх грабіжницьких цілей, наць­ковували народ на народ. Фашисти грабуючи євреїв, зганяли ї в гетто або розстрілювати, а пропагандисти кричали, що  євреї і цигани погані народи, живуть за рахунок поляків і українців. Потім, щоб розбурхати старий конфлікт між поляками і українцями, німці підтримували польську поліцію у розправах над українськими селами, а українську спонукали до розправ над польськими. Пішли німці, але стара політика великих імперій стравлювати генетично і культурно близьких сусідів отримала новий імпульс. Спецзагони НКВС переодягнувшись в форму УПА нищили поляків і їх маєтки, а переодягнувшись в форму Армії Крайової, нищили українські села. Війна між Армією Крайовою і УПА не затухла з приходом радянської влади, а розгорілася знову. Якби я не знав польської мови, то мене б вже не стало в 1944 році. Згадався і Міжнародний трибунал  над частиною злочинців, винних у смерті, каліцтві і змарнованому життя мільйонів людей. Тому дуже похвально, що президенти України та Польщі в своїй діяльності намагаються зблизити польський і український народи і навіть добилися проведення Євро-2012 в Польщі і Україні з цією ж метою. Крім того,  проведення Євро-2012 примусило уряд і бізнесменів значні кошти вкласти в інфраструктуру економіки України та Польщі. Нові робочі місця мали з’явитися при будівництві мос­тів, готелів, стадіонів, аеропортів, доріг. І ці кошти не опиняться на рахунках іноземних банків. Частина коштів дійсно досягла своєї мети і Україна немало збудувала у процесі підготовки до Євро-2012. Упродовж місяця змагань була вибудувана певна єдність українських регіонів. Населення радо вітало нашу збірну, підтримало її і в час тріумфу і в час поразки. Людей об’єд­нав прапор і гімн. 

Але новий Закон про мови все перекреслив. Знову нація роз’єднана. Крихка ментальна стабільність порушена. Багато українців з підозрою ставляться до росіян і російської мови, яка знову нав’язується суспільству без особливих потреб у   розширення її ареалу. У  державі повинна бути одна державна мова і це зафіксовано в Біблії (книга Буття 11, 1/9). Там читко сказано, що народ, об’єднаний єдиною зрозумілою для всіх мовою, може творити чудеса. Важливо, щоб ця твор­чість не суперечила Божим заповідям.  Якщо виникає багатомовність  без об’єднуючої, зрозумілою для всіх мови,  то  люди відштовхуються один від одного. Бісмарк це добре розумів і молодим казав: «Дайте мені 2 тисячі учителів-освітян  і я збудую сильну Німеччину». Він розумів, що учитель може увійти в кожну сім’ю і по-людськи пояснити дорогу до добробуту народу. Згодом він з освітянами об’єд­нав всі німецькі землі і сьогодні Німеччина без фюрерів, без чужих земель, без поневолення  сусідів, без грабунку власного народу, стала однією із найбагатших  країн. Моя родичка — громадянка Німеччини — отримує пенсію в 12 разів більшу моєї професорської зарплати.  Хоче живе в Бремені, хоче — в маминій квартирі у Вроцлаві. І вільно їздить по країнах Європейського союзу.

Кардинально застосував підказку Біблії Ізраїль. При наявності 2 єврейських мов — ідиша та іврита — він не творив дві державні мови — Ізраїль з мовою іврит і Ізраїль з мовою ідиш, а державною була узаконена єдина мова — іврит. І громадянство Ізраїлю можна отримати тільки при знанні об’єднуючої громадян мови — івриту. А в минулому році для неєвреів розглядався закон, за яким неєврей повинен знати не тільки іврит, а  і скласти  заяву — присягу, що буде працювати на користь Ізраїлю. Додам, що кожен  єврей, де б він не жив, обов’язково знає державну мову країни де живе, і проблем не створює.

На останньому референдумі в Латвії єдина державна мова отримала 80 % голосів. Це значить, що біль­шість росіян, що мешкають у Латвії, також проголосували за єдину об’єднуючу громадян мову. Вони хочуть жити в цивілізований Євро­пі, не хочуть щоб на них латиші дивились як на ворогів, або окупантів. 

В новому законі про мови на поверхні нібито дуже красиво йде захист росіян і їх мови, але якщо заглибитись в суть  закону, то це міна уповільненої дії, спрямована на створення ворожнечі між українцями і росіянами. Досить дивно, що наш уряд абсолютно несиметрично ставиться до проблем і потреб українського населення в Росії. Бо у вік інформації 10 млн. українців, які проживають в Росії, не мають ні шкіл, ні театрів, ні ВНЗ, ні телеканалів. Натомість росіяни і російськомовні українці в Україні м’яко кажучи не обділені у доступі до джерел російської мови. Тому не треба багато говорити, а спитати будь-якого військового психолога, якій досліджує моральний стан населення і військ в країні,  як цей  закон подіє на моральний стан населення Росії, то він скаже — негативно. Значить, намагання узаконити другу державну мову — російську — фактично стратегічно спрямоване на розвал України і Росії з середини. Тому дивно, як могли народні обранці голосувати за такий закон. Треба зрозуміти, що сьогодні при колосальній інформатизації тільки недалека людина буде віддавати життя за чужі інтереси.

Олігархам і бізнесменам не слід перетворюватись на сучасних гобсеків, на той світ нічого з собою не забереш. Навіть безмежної влади і вірного електорату.  До багатства,  залишеного дітям у спадок,  щоб не зникло в одну мить, треба додати ще добре ім’я і добрі справи батьків. 1990 року в СРСР  були найбільші у світі збройні сили, КДБ, міліція і 12-ті мільйонний загін комуністів. І все це розсипалось як фортеця з піску. Безкінечно грабувати народ не можна. В країнах соцтабору, ті хто стріляв і віддавав накази стріляти в народ, вже  понесли відповідну кару.

Мене часто питають за кого голосувати при безлічі партій. Безумовно, у кожного є свої уподобання і очікування. Але гидко продавати свій голос або віддавати його за обіцянки-цяцянки на біду собі і ближнім. Потрібно голосувати за ті партії, які будучи при владі на місцевому рівні чи  у Верховній Раді, зробили щось хороше для народу, для України.

Робота у Верховній Раді вимагає від депутата глибоких знань, уваги. Тому дуже важливо, щоб освітяни пояснювали виборцям хто є хто, щоб в парламент  не попадали люди які йдуть туди по велику зарплату, пільги  і збагачення від продажу голосу під потрібний комусь закон. Тому для підвищення якості роботи Верховної Ради і підвищення відповідальності депутатів потрібно, щоб за злочин, скоєний народним депутатом і фальсифікатором виборів,  судив не звичайний суд, де можна купити потрібний вирок, а народний трибунал, без обмеження терміну давності. Правда,  закон про народний трибунал можуть прийняти тільки патріоти України, якщо виборці оберуть їх до Верховної Ради. 

Юрій Жук,
заслужений діяч науки і техніки України, професор


Современным проводником в нашем мире являются веб сайты как самый удобный и быстрый способ распостранения информации. Создать сайт возможно и своими силами, но чтобы он сайт стал популярным и нашел своего поселителя нужна более кропотривая работа чем его создание. Раскрутка сайта Киев или другой регион задача не простая и лучше воспользоваться услугами людей которые работают в этом деле не один год.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com