Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

РЯТУЙМО ПОЛІССЯ!

Шановні коллеги!

Звертаюся до вас від імені Громадського руху «Врятуємо Полісся!».

Я — співголова Громадського руху «Врятуємо Полісся!», депутат Барвінківської сільської ради Малинського району Житомирської області, член Національної спілки журналістів України.

 Прочитав й проаналізував вашу публікацю «Титан чи природа Полісся?» (№ 24 від 13-19 червня ).

Перша частина дає прекрасний аналіз стану титанової галузі.

А от щодо другої частини (про події на Житомирщині), то є деякі уточнення.

 За основу вами взято матеріал з Житомирінфо, який не зовсім правдиво й односторонньо подав виклад деяких подій. Поданий Житомирінфо матеріал є не що інше як піар нардепа Миколи Рудченка. З повною відповідальністю заявляємо вам, що Микола Рудченко до справи повстання селян Житомирщини по відстоюванню своїх конституційних прав не має, окрім як дешевого піару 4 травня на сходці громади селища Чоповичі. Більше того, у нас є всі підстави підозрювати, що Рудченко був у курсі намірів НАК «Надра України» розпочати розробку корисних копалин в інтересах деяких (див. ТВІ «Знак оклику») приватних структур, оминаючи інтереси держави.

Нами відзнято док. фільм «Титанові хроніки» (в інтернеті за назвою можна його проглянути), де ми подаємо чітку хронологію подій та ще багато фактів. Лише полі­тичний зріз даної проблеми ми оминули. Та бачимо що без політики нам не обійтися. В політику, спекулюючи питання порятунку нашого краю від екологічної катастрофи почав гратися п. Рудченко 4 травня.

На два місяці він замовк, лише його однопартійці — депутати районних та Житомирськоїобласної рад (певно ж що не без його — Рудченка —  вказівок та погодження) протягують ганебні рішення, ігнорують звернення громад, провалюють рішення про скасування попередніх рішень тощо.

23 травня в с. Головки Малинського району п. Рудченко зробив ганебну заяву про те, що він, Микола Рудченко, та Володимир Литвин врятували земляків від небезпеки, що поки вони будуть при владі — ніякрої катастрофи не буде. Микола Рудченко спаплюжив ідеї нашого руху, спаплюжив честь громади своїх рідних Чопович, громад інших населених пунктів, які повстали проти злочинних намірів діючої влади перетворити Полісся на пустелю. Він заявив, що замість того, щоб знімати фільми й розповсюджувати його, то краще б по триста гривень дали отим нужденним бабусям.

Це все було заявлено після того, як стало відомо, що Малинська районна рада готова скасувати своє попереднє рішення 25 липня. Йде напружена щоденна робота по прийняттю відповідних рішень в інших райрадах та в облраді, де 7 червня народники і регіонали «продали три райони житомирщини Коростенський, Черняхвський, Володар-Волинський — ті райони, де села не повстали.

Зараз п. Рудченко почне розказувати як він відвернув катастрофу, до якої певно, що й сам мав причетність.

Це нас обурює. Обурює брехня великих політиків. Обурює їхнє ігнорування думки й праці простих людей.

Щодо третьої частини вашої публікації, починаючи зі слів «Мої земляки, Жителі Малинського, Радомишльського….» й до кінця, то є стаття нардепа Євгена Добряка в газеті «Наш Радомишль» за травень. Там же розміщено мою статтю «Чи будуть чопівчани розводити верблюдів на відвалах титанових кар’єрів». Обидві можна прочитати на сайті radomyshl. сom.

 Євген Добряк з перших днів нашого руху «Врятуємо Чоповичі!», з 3 травня постійно юридично консультує й надає всіляку допомогу. Готовить депутатські звернення, ініціює створення комісії по вивченню даного питання.  Ми були й є, поки що, поза політикою. Намагалися шукати підтримки в усіх. Після зради Рудченка й байдужості інших нардепів, єдиним залишився Добряк. Разом ми реорганізували рух «Врятуємо Чоповичі!» більш масовий і ширший Громадський рух опору «Врятуємо Полісся!». Євгена Добряка обрано другим співголовою нашого руху.

Є вже великі перемоги, але «титанова» війна не закінчена. Зараз вона перейде в політичну площину.  Маємо лише одну політичну під­тримку — «Батьківщина» в особі Євгена Добряка та депутатських фракцій районних рад, обласної ради разом з нами ведуть напружену боротьбу.

 Просимо вас внести корективи в вашу публікацію. Або подати продовження даної теми.

Дякуємо вам за такі слова у вашій публікації (не пам’ятаю, чи то вони з Житомирінфо… але правдиві): «…у цьому невеличкому селищі на Житомирщині зароджуються основи громадянського суспільства».

Так, громада відчула свою силу. Більшість депутатів сільських рад відчули вагу свого мандату й відповідальність за прийняті рішення.

Мені особисто посвідчення Депутата Барвінківської (село межує з Чоповичами) сільської ради надає у цій боротьбі не меншої ваги ніж би я мав посвідчення депутата Веховної Ради.

І, повірте, це не бравада. Боїмося лише одного, що зусиллями таких політиків як Микола Рудченко та іже з ним, усі зародки громадянського суспільства можуть звестися нанівець. Вони довели людей до такого відчаю й зневіри, що й досі дехто не вірить в перемогу в цій «титановій» війні. Але з кожним днем в людях росте впевненість. Лиш би не повторити долі Майдану 2004 р.

 Ваше видання, як видання інтелектуальної еліти не може стояти осторонь цієї проблеми. Ми шануємо ваше видання й подамо всю необхідну інформацію для правдивого всестороннього висвітлення даної проблеми.

Найближчим часом, 2 липня в Житомирі заплановано велику прес-конференцію по даній проблематиці. Час і місце уточнимо. Планується прес-конференція в Уніан. Та поки що не вистачає коштів на проплату. Усі кошти, які йдуть на оргмоменти в нашій боротьбі — то гроші, які селяни вносять як членські внески в наш рух. Маємо розуміння серед місцевих підприємців.

Сподіваємося на подальшу співпрацю. 

 З повагою
Станіслав Гуменюк

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com