Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Ноуруз — відродження життя

20 березня у Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулися урочистості з нагоди свята Ноуруз та Нового року за іранським календарем. Свято було організоване Посольством Ісламської Республіки Іран в Україні.

Сягаючи своїм корінням у глиб тисячоліть та базуючись на стародавніх землеробських традиціях, свято Ноуруз символізує відродження життя. Воно  припадає на дні весняного рівнодення за сонячним календарем, коли природа пробуджується від зимового сну. Свято Ноуруз не пов’язане з конкретною релігією чи конфесією, а відзначає оновлення природи. Це споконвічне народне свято, яке органічно увійшло до культурно-духовного життя та побуту Ірану, Афганістану, Таджикистану, інших країн Передньої та Центральної Азії, Близького Сходу, Кавказу, Балкан, інших регіонів світу.

На святкування були запрошені представники іранської, афганської,  таджицької діаспор та ряду інших країн ісламського світу, де відзначають Ноуруз. В урочистостях також взяли участь представники офіційних організацій та громадськості України, українські студенти, які вивчають перську мову та культуру.

Зібрання з нагоди свята відкрив Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні пан Акбар Гасемі Аліабаді.

Від імені Академії шановних гостей привітав зі святом проректор з міжнародних зв’язків Ігор Піляєв.

Представники різних країн, причетних до культурної спадщини перської цивілізації, розповіли про витоки та історію свята Ноуруз, котре почали відзначати ще п’ятнадцять тисяч років тому і яке має аналоги в культурах і традиціях багатьох народів світу.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com