Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Вірус атакує пухлину

Науковці із США, Канади і Південної Кореї успішно випробували генномодифікований вірус для лікування раку, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Фахівці використовували модифікований вірус із сімейства Poxviridae, який застосовується для виготовлення вакцин від натуральної віспи. Цей вірус здатний вибірково вражати клітини, які стали злоякісними в результаті мутацій рецептора епідермального фактора росту. Зокрема, клітини ракових пухлин печінки, легенів, прямої кишки і шкіри.

Дослідження провела група фахівців під керівництвом Джона Белла з Університету Оттави. Звіт про їхню роботу опублікований в журналі Nature.

У дослідженні брали участь 23 пацієнти з різними видами раку в стадії метастазування. Всім добровольцям ввели експериментальний препарат JX-594, виготовлений на основі генномодифікованого вірусу.

За результатами експерименту, серед восьми пацієнтів, які отримали найбільш високі дози препарату, вірус почав розмножуватися у злоякісних пухлинах сімох людей.

При цьому в здорових тканинах реплікації вірусу не спостерігалося. Крім того, у шістьох хворих із зазначеної групи введення ліків призвело до скорочення розміру пухлин або припинення їх росту.

Белл визнав, що дослідження JX-594 поки ще перебувають на ранніх етапах. Однак він висловив сподівання, що в результаті клінічних випробувань буде розроблено надійний метод лікування різних видів злоякісних пухлин.

Раніше повідомлялось, що популярний наркотик МДМА (екстазі) будуть використовувати для лікування раку крові.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com