Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Вугільна «мафія»

Союз об’єднання громадян «Трудовий Рух «Солідарність» та Всеукраїнська партія «Нова Сила» » заявляють, що в Україні діє вугільна мафія.

Про це голова Трудового Руху «Солідарність» Костянтин Ільченко і лідер «Нової Сили» Юрій Збітнєв сказали на прес-конференції в УНІАН на тему: «Правда про вугільну мафію: вибухи на шахтах, копанки, загибель людей — результат злочинної діяльності політичної системи».

Ю.Збітнєв заявив, що у вугільній галузі бізнес будується «на крові». За його словами, про це свідчить один з найвищих показників смертності на шахтах.

Лідер «Нової Сили» стверджує, що на українських шахтах не дотримуються вимоги техніки безпеки, порушується законодавство в сфері оплати праці. «Шахта — це зона, звідки люди не можуть вийти, де люди перебувають абсолютно в нелюдських умовах», — сказав він.

При цьому Ю.Збітнєв заявив, що вугільною промисловістю «опікуються» люди, які належать до чинної влади і які обіймають досить високі посади в країні. Зокрема, за його даними, син одного з високопосадовців керує розрахунковим центром у Донецькій області, через який держава закупає майже все вугілля, а іншому посадовцю — члену Партії регіонів належить підприємство, яке закуповує обладнання для вугільної промисловості. За словами Ю.Збітнєва, згідно з повідомленнями ЗМІ, це обладнання закуповується за завищеною вартістю.

“Очевидно, з того і починається вугільна мафія, коли надприбутки змушують не звертати увагу на долю рядової людини», — сказав Ю.Збітнєв.

К.Ільченко додав, що на сьогодні жителі Луганської області, які працюють у шахтах, є «смертниками». «І сьогодні населення Луганської області перебуває в стані заляканого звіра, який здатний за тисячу 300 гривень працювати в шахті...», — сказав він.

“Я розмовляв зі Сметаніним. Він дав згоду взяти участь в нашій прес-конференції. Але після цієї розмови з ним поговорили... І людина злякалась. Отак живуть люди в Луганській області», — сказав К.Ільченко.

 Учасники прес-конференції заявили, що об’єднали свої зусилля для протидії діяльності «вугільної мафії», а також вимагають від прем’єр-міністра Миколи АЗАРОВА дотримати слова і захистити гірника І.Сметаніна від свавілля «вугільної мафії».

Ю.Збітнєв також має намір повідомити Міжнародній організації праці про реальну ситуацію на підприємствах вугільної промисловості України.

У свою чергу К.Ільченко зазначив: «За останній рік ми направили понад 30 заяв про незаконний видобуток вугілля, про замах на життя наших активістів, про розкрадання державних коштів — і ніякої реакції. Це дає підстави заявити, що в Луганській області зокрема і в державі в цілому влади немає — є територія безвладдя і беззаконня».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com