Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Споживання зростатиме

Відповідно до дослідження Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), до 2035 року споживання газу збільшиться до 5,1 трильйонів кубометрів, що складе зростання на 50% в порівнянні з рівнем 2010 року.

У спеціальному звіті МЕА аналітики передрікають газу «золоте століття». Нині доля «блакитного палива» в загальному об’ємі енергоносіїв складає 21%, в 2035 році планується зростання до 25%. При цьому у кінці пройшло роки МЕА прогнозувало, що цей показник не перевищить і 22 процентних пунктів.

Агентство також вважає, що видатним споживачем газу стане Китай, який через 25 років споживатиме газу стільки ж, скільки зараз увесь Євросоюз. Щоб задовольнити світові потреби в «блакитному паливі», здобич необхідно збільшити на 1,8 трильйона кубометрів. Для порівняння, в Росії минулого року добули газу в три рази менше — 649 мільярдів кубометрів. На поточний рік запланований приблизно такий же об’єм.

Ще на початку 2011 року газу вже передрекли друге місце у світі за «популярністю» серед усіх енергоносіїв. Проте тоді прогнози були не такими оптимістичними для газодобувних країн, як зараз.

Аналітики могли переглянути свою думку через кризу атомної енергетики, викликану аваріями на японській АЕС «Фукусима» після землетрусу 11 березня. Проти використання «мирного атома» висловилися Венесуела, Чилі, Швейцарія. Один з найбільших європейських клієнтів російської монополії «Газпрому» — Німеччина — до 2020 року закриє останню атомну станцію.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com