Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Задовольнять нацменшини

У Києві з нового навчального року планують збільшити кількість російськомовних шкіл і російськомовних садків. Як пише «Багнет», про це під час фінального етапу першої Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури заявила начальник Головного управління освіти і науки КМДА Віра Горюнова: «Будуть відкриватися і дитячі садки російськомовні, і школи російськомовні, бо в місті збільшується кількість бізнесу, і представників інших країн, які не знають української мови. Для них ми відкриваємо в першу чергу. Ну і для всіх, хто бажає навчатися російською мовою».

Також вона підкреслила, що це не буде відбуватися за рахунок скорочення кількості україномовних навчальних закладів. Формувати російськомовні школи і дитячі сади будуть у відповідності з поданими заявками. Так, при україномовних дитячих садах будуть відкривати російськомовні групи.

«Якщо набирається група батьків, які хочуть проводити навчання російською мовою, відкривається група в дитячому садку. Це не означає, що ми одні будемо закривати, інші відкривати», — зазначила В.Горюнова.

За відкриття російськомовних дитячих садків також активно виступає депутат від фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко. Він повідомив, що має намір за підтримки меценатів відкривати в столиці російськомовні дошкільні заклади. Але в КМДА зазначають, що поки істотного попиту на такі навчальні заклади немає.

За інформацією Головного управління освіти і науки КМДА, у 2010-2011 навчальному році в середніх загальноосвітніх навчальних закладах Києва викладали 28 мов, з них 9 — мови національних меншин (іврит, польська, вірменська, болгарська, арабська, німецька, новогрецька, російська). Росіяни є найчисельнішою національною меншиною, саме тому у Києві працює 7 російськомовних, 11 — двомовних шкіл (з українською та російською мовами викладання), у яких 6 тис. 400 учнів мають можливість здобувати повну середню освіту з усіх предметів рідною (російською) мовою. Окрім того, 52 тис. 687 учнів вивчають російську мову як навчальний предмет.

Всього у 2010-2011 навчальному році в Києві працює 519 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких 222023 учня систематично вивчають українську мову.

За даними прес-служби КМДА, основну частину населення Києва становлять українці — 72,5%, 21% — росіяни, 4% — євреї, 1% — білоруси, представники інші національності — 1,5%.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com