Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Дорогі наші пацієнти

Українські чиновники і їх близькі майже поголовно лікуються в розкішних клініках за кордоном. На батьківщині їх підстраховують відомчі лікарні.

 Услід за колишнім президентом Віктором Ющенком і нинішнім — Віктором Януковичем, які нерідко удавалися до послуг західноєвропейської медицини, по допомогу до дорогих іноземних ескулапів масово кинулися їхні соратники.

 Влітку минулого року в австрійську клініку Rudolf­inerhaus мотався екс-глава Держкомрезерву України Михайло Поживанов. Місяцем пізніше в німецькій Max Grundig Klinik лікував печінку екс-міністр Богдан Данилишин. У листопаді операцію на шлунку в німецькій лікарні переніс, за його власним визнанням, прем’єр-міністр Криму Василь Джарти. Раніше там же двічі оперувався соратник кримського регіонала — депутат парламенту АРК Сергій Куницин. Цей список можна продовжувати. За кордоном українська влада обслуговує усю свою рідню. Вартість закордонних вояжів і самі чиновники, і лікарі тримають в секреті, але одна лише повна діагностика в провідних європейських клініках коштує 5-10 тисяч євро, доба реабілітації — ще близько 1,5 тисяч євро плюс харчування і численні процедури. При цьому з бюджету на лікування усіх рядових українців, яким потрібна екстрена допомога за кордоном, виділено лише 14 млн грн. У Україні ж влади якщо і вкладають гроші у вітчизняну медицину, то передусім в спеціалізовані клініки, які їх же самих і лікують. Генеральний менеджер російської компанії Medassist Людмила Кумачева розкрила концепцію елітної клініки Grundig Klinik — це не просто лікування, а фешенебельний відпочинок для дуже багатих людей. Це медичний аналог Куршевеля, де поправляти здоров’я приємно і модно... Ніч в звичайній палаті — 470 євро, двотижневий курс реабілітації — 12 тисяч євро, діагностика вищої категорії — 10 тисяч євро плюс численні додаткові опції. У 2011 році тільки на оздоровлення одного члена уряду буде витрачена сума, порівнянна з витратами на лікування 4026 звичайних українців.

УП

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com