Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

В Україні запрацювали 28 нових законів

В Україні з 1 січня 2011 р. набули чинності 28 законів, 18 постанов і 1 розпорядження Кабінету Міністрів, а також 1 постанова Верховної Ради (ВР) України.

Про це повідомив міністр юстиції України Олександр Лавринович з посиланням на Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів, утримувачем якого є Міністерство юстиції, повідомляє прес-служба Міністерства.

Так, за словами міністра юстиції, в перший день нового року набувають чинності повністю або частково шість базових законів і 22 закони, якими вносяться зміни до чинного законодавства.

Зокрема, 13 законів у фінансово-економічній сфері, 4 — у соціальній сфері, 3 — у правовій сфері, 3 — у сфері державного управління, 1 закон у сфері технічної безпеки та безпеки праці, 1 — у сфері фізичної культури і спорту, 1 — у науково-технічній сфері, 1 — у сфері охорони здоров’я, 1 — у сфері культури.

Серед базових законів 1 січня набув чинності закон України Про Державний бюджет України на 2011 рік. Крім того, набули чинності основні положення Податкового кодексу України. Також набув чинності Бюджетний кодекс України.

Набувають чинності окремі положення закону України Про судоустрій і статус суддів.

З 1 січня 2011 р. набув чинності закон України Про захист персональних даних.

Також набула чинності частина перша статті 12 закону України Про газ (метан) вугільних родовищ. Відповідно до зазначеної статті, не допускається експлуатація вугільних родовищ з підвищеним рівнем концентрації газу (метану) без проведення необхідних заходів з вентиляції або дегазації, що забезпечують приведення концентрації газу (метану) з встановленими нормативами.

Рештою законів, що набувають чинності в перший день нового року, за словами міністра юстиції, вносяться зміни до чинного законодавчого масиву.

Зокрема, набуває чинності: закон України Про внесення змін до закону України Про державну допомогу сім’ям з дітьми щодо виплати допомоги при народженні дитини, а також закон України Про внесення зміни до статті 14 закону України Про пенсії за особливі заслуги перед Україною, яким передбачена виплата в повному обсязі пенсії за особливі заслуги перед Україною особам, які отримують таку пенсію і перебувають на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі).

Також набуває чинності закон України Про внесення зміни до статті 30 закону України Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні, закон України Про внесення змін до статті 208 Земельного кодексу України; закон України Про внесення зміни до статті 209 Земельного кодексу України та закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо внесення змін до низки законодавчих актів з питань оподаткування з метою збільшення надходження податків і зборів до бюджетів всіх рівнів).

Також Лавринович повідомив, що набув чинності закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Бюджетного кодексу України (зокрема до Кодексу України про адміністративні правопорушення), закон України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування пункт 2 розділу I закону України Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку і підготовки готельної інфраструктури до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу векселів «та ін.

Раніше також повідомлялося, що з 1 січня 2011 року в Україні набув чинності новий Бюджетний кодекс.

ZIK

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com