Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

Голодомор, що лютував на теренах нашої країни у 1932-33 роках, став для українського народу однією з найтрагічніших та болючіших сторінок рідної історії. Й досі складно знайти сім’ю, прабатьків якої не торкнувся цей жах, й досі живі люди, які пам’ятають Голодомор і які можуть розповісти про нього.

Четверта субота листопада визнана в нашій державі Днем пам’яті жертв голодоморів. В цей день як в Україні, так і поза її межами проводяться меморіальні заходи та на знак вшанування пам’яті невинних жертв — акція «Запали свічку!».

У навчальних закладах і закладах культури традиційно провели тематичні вечори, так звані «уроки пам’яті». Міжрегіональна Академія управління персоналом не стала винятком. Вже третій рік поспіль спільно з Молодим Народним Рухом (МНР) МАУП організовує для студентів лекції та зустрічі з небайдужими до Голодомору. На цей раз, захід мав форму кінопоказу і молодь мала змогу переглянути документальний фільм «Великий голод», знятий студією 1+1.

“Фільм демонструє і змушує відчути весь біль від пережитої народом України гіркої трагедії. Й досі багато людей, які нас оточують і, можливо, присутні тут у залі, заперечують той факт, що голодомор був геноцидом. Але вони забувають, що, хоч накази й віддавало радянське керівництво, виконували їх наші співвітчизники, українці. Тому я сподіваюсь, що переглянувши цей фільм, ви замислитесь і не захочете стати такими як вони, а будете шанувати пам’ять наших предків — невинно вбитих земляків», — звернувся до студентів перед початком показу Голова секретаріату МНР Сергій Воронов.

Щойно світло у залі вимкнули і показ розпочався, приміщення охопила тиша, яка збереглася й по закінченні. Мабуть, режисер проекту Едуард Лозовий таки змусив замислитись присутніх і це вселяє надію, що Україна не залишиться без людей з душею, зі співчуттям та силою пам’ятати тих, хто помер під час страшного нещастя, що спіткало Україну — під час Голодомору.

Анастасія Самойленко
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com