Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Риба і життя

Про те, що рибні дні були придумані не просто так, знають всі. Загальновідомий і той факт, що на Русі рибні блюда переважали над м’ясними і, можливо, тому наші предки не знали тих проблем, що відомі сучасним людям.

Їжте принаймні дві-три порції риби в тиждень, переважно жирної риби, щоб оберегти клітки від старіння. Риба — це єдиний продукт, для якого не підтверджується правило «чим менше жиру, тим краще!»

Одна з причин, через яку ви старієте швидше, ніж потрібно, можливо, в тому, що ви не вживаєте достатньої кількості морських продуктів. Таким чином, у ваших клітин розвивається недостатність риб’ячого жиру. Без цих унікальних ліків вони божеволіють і починають видавати неадекватні хімічні сигнали, які руйнують суглоби, закупорюють артерії, стають причиною хвороб і викликають зростання раку, — іншими словами, прискорюють руйнування і загибель організму. Без сумніву, ті, хто їсть рибу, менш схильні до хвороб старіння — серцевих захворювань, раку, артриту, діабету, псоріазу і бронхіту. Про це свідчать всі дослідження. У всьому світі ті, хто їсть рибу, живе довше. Японці, які живуть довше за всіх в світі, їдять в три рази більше риби, чим американці.

М’ясо риб містить цінний набір мікроелементів, необхідних для нормального функціонування організму людини. Якісний і кількісний склад, звичайно, розрізняється залежно від виду риби, місця її існування.

Річкова риба відносно бідна йодом і вітаміном D, але її м’ясо ідеально підходить для людей із захворюваннями нирок і пуринового обміну. А для тих, що мають проблеми з нервовою системою жирна річкова риба — взагалі знахідка. Комплекс вітамінів групи В у поєднанні з магнієм, необхідний для нервової системи, в ній так ідеально збалансований, що є природними ліками. При цьому в м’ясі річкової риби немає тих білків, що дратівливо впливають на нервову систему. Річкову рибу оптимально включати в раціон 2-3 рази в тиждень.

Морська риба — криниця вітаміну D і йоду. Один — два рибні блюда в тиждень забезпечують належне надходження їх в організм.

Фахівці з харчування відзначають, що залізо морських риб засвоюється дещо гірше, ніж річкових, і тому, якщо необхідне достатнє надходження цього мікроелемента, треба вибрати річкову рибу.

Також усвідомлено потрібно підходити до рибних страв за наявності алергії — вміст білка в рибі високо і при несприятливих обставинах він може спровокувати алергічні висипання.

У іншому ж риба, правильно заморожена, така, що зберігається з дотриманням технологічних умов, пройшла кулінарну обробку, що зберігає корисні якості риби, — прекрасна як джерело цінних харчових компонентів.

Людина відвіку цінувала рибу за прекрасні харчові і цілющі якості.

У стародавній медицині широко використовувалися цілющі властивості риб. З давніх часів, наприклад, рибний клей уживався як засіб від крововиливу. У багатьох народів жирна печінка миня, що містить велику кількість вітамінів А і Д, використовувалася для видалення більма. Багато лікувальних засобів приписували линю. При сильних лихоманках живого линя розрізали уподовж і прикладали до ступень ніг. М’ясо линя застосовувалося також при лікуванні подагри.

Сучасна медицина використовує багато речовин, що отримуються з риби. Широко застосовується в медицині риб’ячий жир з печінки тріски. Жир трьохголкової корюшки сприяє швидкому заживленню ран. В даний час науково встановлено, що тканини багатьох видів риб володіють антибактеріальними властивостями. З риби отримують інсулін, панкреатин, комполон та інші цінні для медицини сполуки.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com