Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Поради східної медицини

1. Не забувайте завжди щиро посміхатися очима і наповнювати серце любов`ю. Це — профілактика всіх хвороб. Коли Ви сумні, сердиті, пригнічені, коли ви плачете або нервуєте, ваші органи виділяють отрути; але якщо Ви щасливі і посміхаєтеся, вони продукують подібну до меду цілющу рідину.

— Ні для кого не секрет, що ми сьогодні живемо якимсь гарячковим життям. Для багатьох стало звичним закінчувати робочий день з головним болем. З тиском, який наростає і навколо, і усередині вас, щось потрібно робити.

— Як не дивно, все що потрібно робити, — це нічого не робити. Вам потрібно лише навчитися, коли виникає складна ситуація — що б це не було, — не дозволяти їй засмоктати вас.

— Для цього треба посміхатися. Завдяки такій простій дії світ змінюється, і те, що загрожувало, так ніколи і не стає неприємністю.

2. Говоріть менше; ретельно вибирайте, що говорите і коли і як це сказати. Слово, вимовлене доречно, — найцінніше; мовчання ж зберігає Ци.

3. Менше турбуйтеся і більше дійте

— Менше думайте про майбутнє і минуле, оскільки саме вони дають приводи для неспокою, а неспокій породжує стрес.

— Натомість прагніть концентруватися, коли можете, — пам`ятаєте, що концентрація приходить сама, без особливої техніки, — при розвитку уміння допомагати і прощати.

4. Розвивайте силу розуму

— Даоська техніка включає розвиток творчої і розумової сили.

— У багатьох східних мовах, у тому числі і в китайській, поняття «розум» і «серце» виражаються одним словом.

— Після досягнення того рівня, коли Вас більше не турбують особисті амбіції, коли Ви можете забути про себе і розвивати своє серце, Ви одержуєте можливість звільнення від хвороб.

— Коли Ви хворі і медитуєте, не думайте про те, що Ви це робите для того, щоб позбавитися хвороби. Просто зосередьтесь на виконанні вправи, і все інше відпаде само собою.

5. Управляйте своїм статевим потягом і не дозволяйте йому управляти Вами

— Обмежте своє статеве життя. Дуже часті виверження сім`я сильно зменшать ваш запас Ци і погіршать здатність концентрації.

— Коли ми в молодості читаємо книги, які підсилюють сексуальне бажання, ми ще не готові сприйняти це правильно. Тому краще зосередити увагу на щоденних заняттях.

6. Поважайте голову і тримайте ноги в теплі

— Відносьтеся до своєї голови з величезною пошаною. Вважайте її храмом Бога і розуму. Розглядайте її як храм душі, звідки здій­снюється управління всіма життєво важливими органами.

— Існує правило, якого важливо дотримуватися: «Тримай голову в холоді, а ноги в теплі». Так Ви напевно уникнете накопичення дуже великої кількості енергії в голові.

— Якщо дуже багато енергія йде в голову, може підвищитися кров`яний тиск. Відводячи енергію до стоп, Ви можете знизити тиск, а стежачи за тим, щоб ноги були теплими, — запобігти серцевому нападу.

7. Тримайте шию в теплі

— У шиї є багато кровоносних судин і нервів, що йдуть у напрямку до (або від) дуже важливої частини вашого тіла, — голови. Тому їй теж потрібно приділяти велику увагу: стежте за тим, щоб вона була в теплі, щоб вона не була напружена, посміхайтеся їй.

8. Мудрість в харчуванні

— Не об`їдайтеся, щоб Вам не доводилося після трапези дуже довго сидіти або лежати, оскільки це напевно скорочує ваше життя.

— Вставайте з-за столу незадовго до повного насичення і потім здійснюйте легку прогулянку; ніколи не їжте перед сном.

— Їжте менше, але частіше. Так Ви забезпечите хороше травлення і не перенавантажуватимете п`ять важливих органів.

— При їді спочатку з`їжте гарячі страви, потім теплі; якщо немає холодних, випийте небагато холодної води. Перед їжею завжди потрібно зробити легкий вдих і проковтнути небагато повітря.

— Їжте більше гострої їжі навесні, більше кислої влітку, більше гіркої восени і менше солоної взимку, але при цьому не перестарайтеся.

— Загалом, їжа, приготована на плиті, краще, ніж сира, а з`їсти мало краще, ніж з`їсти багато.

9. Дотримуйтеся помірності

— Дуже тривала ходьба шкодить зв`язкам; дуже тривале сидіння шкодить м`язам; дуже тривале стояння шкодить кісткам; дуже тривале лежання шкодить життєвій енергії; дуже тривале споглядання шкодить крові.

10. Радість збільшує кількість Ци

— Велика радість — велика Ци. Великий смуток зупиняє потік Ци.

— Ви можете вичерпати запаси життєвої енергії дуже активним статевим життям.

— Проковтнути слину — означає збільшити її сутнісну енергію. Якщо її не проковтнути, вона втрачає силу.

— Коли Ви хворі, не лежіть головою на північ.

— Якщо відразу ж після пробудження Ви починаєте багато говорити, то позбавляєтеся життєвої енергії.

11. Пори року і догляд за здоров`ям

— Взимку стежте за тим, щоб ногам було тепло, а голові — прохолодно. Навесні і осінню дозвольте і голові, і ногам відчувати прохолоду.

— Якщо Ви хворі і потієте — не пийте холодну воду, оскільки це руйнує серце і шлунок.

— Навесні і літом лягаєте головою на схід, а восени і зимою — на захід.

— Спіть на боці, зігнувши ноги в колінах. Так збільшиться запас вашої життєвої енергії.

gigamir.net

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com