Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

МЕРІЯ ВШАНУВАЛА ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

У Римі відбулася жалобна акція «Не дамо згасити свічу пам’яті», присвячена жертвам Голодомору 1932-33 років.

На одній із центральних площ італійської столиці зібралися близько 200 громадян України з гаслами-закликами до уряду цієї країни визнати Великий голод геноцидом українського народу. Запаливши свічки і співаючи молитви, присутні пом’янули мільйонів загиблих людей, заморених голодом.

У мітингу взяв участь та запалив свічку пам’яті член Римської ради і представник мера Федеріко Рокка. Від імені міського голови він повідомив,що Рим підтримує вимоги української громади.

“Ми разом із вами приєднуємося до цього заклику, щоб італійська держава і наш уряд визнали Голодомор геноцидом українського народу», — сказав римський політик Федеріко Рокка.

Учасниця скорботної акції, відомий культуролог Оксана Пахльовська наголосила, що нинішній обов’язок українців та всіх європейців — не лише пам’ятати про загиблих, а й зрозуміти, «хто ми є, куди рухається Україна і де її місце у Європі та світі».

На думку письменниці і науковця, на сьогодні Україна не спроможна самотужки боронити своєї демократії. «Наш спільний обов’язок — демократія та свобода, і на цьому шляху Україну слід підтримати», — заявила Оксана Пахльовська, апелюючи до європейської громадськості.

Організаторами заходу виступили Світовий конгрес українців та Християнське товариство українців в Італії.

Римська акція «Не дамо згасити свічу пам’яті» стала однією з багатьох, які відбулися в неділю і в інших західних столицях.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com