Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ПОГРОЖУЮТЬ РЕВОЛЮЦІЄЮ

18 листопада Верховна Рада України ухвалила Податковий кодекс.

Документом фактично скасована спрощена система оподаткування; підвищується планка прибуткового податку; реформується транспортний податок; вводяться жорсткі рамки застосування пільг; скорочується ставка податку на прибуток, але розширюється база застосування податку; посилюється фіскальний тиск і розширюються повноваження подат­ківців.

На думку підприємців, новий Податковий кодекс залишить без роботи 2 мільйони українців. Він вигідний насамперед олігархічній верхівці суспільстсва.

Учасники акції на Майдані заявляють, що акція буде безстроковою в тому випадку, якщо влада сьогодні не відреагує на їхні вимоги ветувати Податковий кодекс.

Про це заявив один з учасників акції у своєму виступі на мітингу.

“Якщо влада сьогодні не відреагує на наші заклики, ми оголошуємо безстрокову акцію протесту на Майдані з нашою участю», — сказав він і додав, що влада боїться революції, і вона її одержить.

Перед учасниками мітингу виступили депутати Олесь Доній, Арсеній Яценюк, Наталя Королівська.

Зокрема Яценюк пообіцяв зі своєї сторони тиснути на владу, щоб домогтися вето на Податковий кодекс і закликав учасників акції не здаватися й не дати владі ані найменшого шансу проігнорувати права під­при­ємців.

Учасники акції протесту підприємців очікують відповіді від Адміністрації Президента з приводу ветування ухваленого Податкового кодексу. В іншому випадку збереться ініціативна група для початку процедури відставки Президента Віктора Януковича.

Серед вимог учасників акції — відставка авторів Податкового кодексу: Прем’єр-міністра Микола Азарова, віце-прем’єр-міністра Сергія Тігіпка та голови Держкомпідприємництва Михайла Бродського.

Представники кожної з областей України, які беруть участь в акції протесту проти Податкового кодексу, погодинно чергуватимуть біля Адміністрації Президента України. Таке рішення було ухвалене сьогодні на мітингу, який проходить на Майдані Незалежності у Києві.

***

Підприємці заявляють, що влада активно перешкоджає підприємцям, які виступають проти прийняття Податкового кодексу, в приїзді до Києва на акцію протесту.

Про це йдеться у зверненні Центрального штабу порятунку українського підприємництва.

У документі наголошується, що до штабу надходить інформація «про перешкоджання співробітниками правоохоронних органів пересуванню автоколон з учасниками акції протесту, залякуванням адміністрацій ринків, підприємців представниками податкової служби і УБЕЗу».

Крім цього, почастішали рейди контролюючих органів на ринках і в торговельних центрах.

У штабі повідомили, що є інформація про «можливу силову протидію організаторам акції з боку представників правоохоронних органів і міськадміністрації при монтажі сценічних конструкцій і звукотехнічного обладнання».

Центральний штаб порятунку українського підприємництва закликає владу припинити тиск на підприємців і дозволити їм реалізувати своє конституційне право на протест в рамках, передбачених законодавством.

“В іншому випадку дії протестуючих можуть вийти за ці рамки і привести до непередбачуваних наслідків», — попереджає штаб.

***

Президент України Віктор Янукович обіцяє цього тижня зустрітися з учасниками акції протесту проти нового Податкового кодексу і врахувати їхню думку при ухваленні свого рішення щодо цього закону. Про це він заявив в Брюсселі:  «Я завжди реагував на будь-які питання, з якими до мене зверталася громадськість. І в цьому випадку я також обов’язково відреагую, і я відреагую лише після того, як отримаю експертний висновок з цього закону», — сказав Янукович.

Янукович також заявив, що сьогодні у питанні Податкового кодексу є різні точки зору, і ця внутрішня дискусія підтверджує, що треба обирати пріоритет, який би об’єднав більшість людей.

“Тому такий пріоритет може визначити лише український народ. Я дослухаюся. Безумовно, я почую і зустрінуся з представниками тих громадських організацій, які сьогодні організували цей процес чи рух. Мені, безумовно, як кажуть, очі в очі, хотілося б від них почути, хоча я добре розумію їхні вимоги. І так, як вони хочуть, на 100% такого не буде», — наголосив глава держави.

Він також зауважив: «...ми від спрощеної системи будемо поступово відходити, переходити на таку систему оподаткування, яка буде мотивувати зростання реальної економіки і виводити українську економіку з тіні».

***

Прем’єр Микола Азаров вважає, що ухвалений Верховною Радою Податковий кодекс є найбільш ліберальним у Європі.

Про це він сказав у ході україно-бельгійського бізнес-форуму: «Можна із упевненістю говорити, що це найбільш ліберальний Податковий кодекс у Європі», — сказав Азаров.

Він зазначив, що при ухваленні Податкового кодексу було скорочено неефективні податки, знижено ставки оподаткування з основних видів податків, а також надано преференції багатьом галузям промисловості, що допоможе їм у розвитку.

При цьому прем’єр підкреслив, що уряд спокійно ставиться до протестів підприємців, оскільки «Україна є демократичною країною, і кожен має право на протест».

«Ми знаємо, що претензії й заперечення низки представників бізнесу, які працюють на так званому спрощеному оподаткуванні, мають під собою підстави. Ми готові до конструктивного діалогу, і я думаю, що ми абсолютно всі питання усунемо в найближчому майбутньому й послідовно будемо розбиратися, вести діалог, знаходити рішення», — сказав він.

“Разом з тим ми нікому не дозволимо порушити досягнуту важкою ціною стабільність у країні», — додав Азаров.

***

Уряд готовий попрацювати над пропозиціями підприємців, які протестують. Про це заявив перший віце-прем’єр Андрій Клюєв в інтерв’ю журналістам.

“Ми домовилися про те, що ми відпрацюємо всі їхні пропозиції. І, ми також домовилися про те, що розумні пропозиції ми підтримаємо», — зазначив Клюєв.

Він повідомив, що планує зустрічатися з представниками мітингувальникі.

***

Заступник глави адміністрації президента Ганна Герман висловлює переконання, що влада і підприємці знайдуть розумний компроміс щодо Податкового кодексу: «Я переконана, що треба вислухати людей, зважити усі «за» і «проти» і знайти компроміс. І підприємці, і влада повинні діяти спокійно і розумно. Сила нашої влади — у послідовності і мудрості, а не у багнетах», — сказала Герман.

***

Екс-президент Віктор Ющенко закликає до загальнонаціональної дискусії і пошуку консенсусу з приводу Податкового кодексу.

“Думаю, що порозуміння в такому кодексі, в такому варіанті, який він був прийнятий, неможливе». «Найлегша розв’язка, яка є, — це коли президент Янукович відхилить цей закон і поставить крапку», — зазначив Ющенко. Він наголосив, що ухвалений варіант Податкового кодексу викликає великі дискусії — починаючи від теми адміністрування.

«Не в тому плані, що ніхто не допускає, що податкова має право на перевірки. А добре знає, яка наша податкова, і що саме це право дає для неї сьогодні. А це право веде до тотального банкрутства, тотального контролю, тотальної корупції», — вважає екс-президент.

Однак, на його думку, «не того масштабу дискусія і не той формат полеміки, навколо якого варто нації організовуватись».

***

Європейські інститути доволі кволо реагують на події в Києві, уникаючи однозначної оцінк. З усього видно, що Європу хвилюють лише стабільні поставки російського газу через українські землі.

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко у день саміту Україна-ЄС закликає Євросоюз допомогти захистити українську демократію.

“У двосторонній угоді потрібно додати умови, які вимагатимуть дотримання Україною демократичних принципів», — заявила вона в інтерв’ю «Financial Times».

“Голос Європи повинен звучати чітко і голосно», — наголосила Тимошенко, цитує її прес-служба.

Прес-служба Тимошенко також цитує директора відділу з зовнішньої політики та оборони Лондонського Центру Європейських Реформ Томаса Валасека, який вважає, що за президента Віктора Януковича Україна «стає більш закритою та все більше авторитарною».

“ЄС слід відбити у Януковича охоту будувати однопартійну систему, але в той же час ЄС слід підтримати проведення економічних реформ та реформ у сфері енергетики», — додає він.

***

Підприємці не визнаватимуть Податкового кодексу, оскільки Верховна рада ухвалила його з порушенням процедури.

Про це заявив представник оргкомітету страйку підприємців України, директор Інституту правового суспільства Олександр Данилюк: «Ми знаємо прекрасно, що там було 100 чоловік в залі, які бігали і натискали кнопки», — сказав він.

За його словами, якщо влада не дослухається до підприємців, то організатори акцій протесту зберуть у Києві 3 мільйони осіб, щоб було «зрозуміло, що в Україні немає демократії, тому що така кількість людей, яка необхідна для початку процедури (референдуму), не отримує задоволення своїх вимог».

“Ми повинні чітко усвідомлювати, що якщо акції захлинуться, інших акцій не буде. Сьогодні це питання не тільки соціально-економічних прав, це питання цивільних прав і свобод в цілому. Ми також просимо діаспору підтримати нас акціями солідарності в усіх країнах світу. Ми звертаємося до правозахисників всіх країн. Ми звертаємося до небайдужих громадян братської нам Росії, де, як ми знаємо, багато хто любить Україну», — сказав він.

“Ми просимо їх проводити пікетування посольства Україна у своїх країнах з тим, щоб показати, що ми не залишилися один на один з тим беззаконням і свавіллям, в якому ми знаходимося », — підкреслив він.

Данилюк зазначив, що підприємці не спираються на будь-яку партійну структуру і їх вимоги є суто економічненого характеру.

***

На наметах протестувальників на Майдані Незалежності встановлено таблички «Приймальна народного депутата», щоб запобігти їх знесенню.

зі слів народного депутата Андрія Парубія, всі наметові громадські приймальні належать депутатам Михайлові Волинцю та Юрію Гримчаку, але, як зауважив Парубій, він теж готовий встановити на Майдані Незалежності свою громадську приймальну. Відповідно до чинного законодавства ніхто не може пошкодити чи знищити майно, котре належить народному депутату. Відомо, що Окружний адміністративний суд Києва за позовом КМДА заборонив проведення масових заходів 22-26 листопада у центрі Києва «у зв’язку з візитами іноземних делегацій».

Однак підприємці заявили, що не мають наміру  залишати Майдан Незалежності.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com