Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

НА ЗВ’ЯЗКУ — ПОДАТКОВА

Одним з основних методів роз’яснювальної роботи серед громадян є проведення  сеансів телефонного зв’язку “гаряча лінія». В органах державної податкової служби з  метою живого спілкування  платників податків з керівництвом податкових органів у державних податкових інспекціях столиці проводяться сеанси телефонного зв’язку “гаряча лінія”, на яких громадяни та юридичні особи можуть отримати відповіді на свої численні питання стосовно останніх змін у податковому законодавстві.

Пропонуємо Вашій увазі деякі із запитань, які  надійшли від платників податків у жовтні-листопаді 2010 року під час сеансу  телефонного зв’язку “гаряча лінія».

Питання 1. Які строки сплати земельного податку для юридичних осіб?

Відповідь. Відповідно до ст. 17 Закону України від 03.07.1992 р. № 2535-ХІІ “Про плату за землю” податкове зобов’язання із земельного податку, а також з орендної плати за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Питання 2. Підприємство придбало земельну ділянку, яка перебувала у приватній власності. З якого часу новий власник такої земельної ділянки є платником земельного податку до бюджету?

Відповідь. Законом України від 03.07.1992 р. № 2535-ХІІ “Про плату за землю” передбачено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

При цьому відповідно до ст. 132 Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. № 2768-III угоди про перехід права власності на земельні ділянки повинні містити, зокрема, момент переходу права власності на земельну ділянку. Додатком до угоди, за якою здійснюється відчуження земельної ділянки приватної власності, є державний акт на право власності на земельну ділянку, що відчужується (або відчужувалась). Угоди про перехід права власності на земельну ділянку підлягають нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

            Питання 3. Який розмір матеріальної допомоги не оподатковується?

Відповідь. Відповідно до пп..9.7.3. п. 9.7 ст. 9 Закону України від 22.05.2003 р. № 889 “Про податок з доходів фізичних осіб” не підлягає включенню до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, яка надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує розмір суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 6.5.1 пункту 6.5 статті 6 цього Закону, встановленого на 1 січня такого року, за умови, що на такого платника податку поширюється право на отримання податкової соціальної пільги згідно з підпунктом 6.5.1 пункту 6.5 статті 6 цього Закону, тобто 1220 грн.

Питання 4. Чи оподатковуються грошові кошти, отримані громадянином при застосуванні права на податковий кредит?

Відповідь. Відповідно до пп..4.3.16 п. 4.3 ст. 4 Закону України від 22.05.2003 року № 889 “Про податок з доходів фізичних осіб” до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються сума надміру сплачених податків, зборів (обов’язкових платежів) з бюджетів або державних цільових страхових фондів згідно із законом, а також бюджетного відшкодування при застосуванні права на податковий кредит, що повертається платнику податку.

Наступний сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” відбудеться 1 грудня 2010 року з 12-00 до 13-00 години з заступником начальника ДПІ у Голосіївському районі м. Києва Мірвеловою Іриною Михайлівною на тему: “Подання податкової звітності в електронному вигляді. Порядок подання податкової звітності. Терміни  сплати податкових зобов’язань».

ДПІ у Голосіївському районі м. Києв
Начальник відділу
масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян
Н.Діденко

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com