Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Нюрнберг: заповідник старої Німеччини

Згідно легенди, німецьке місто Нюрнберг заснували ще за часів Римської імперії. Римський воєначальник, на ім’я Нерон Клавдій Друз під час одного зі своїх походів облаштував табір на замковій горі. Місце йому дуже сподобалося і він почав тут будувати фортецю і вежу. Селяни з навколишніх місць стали називати гору «Нероберг» (гора Нерона), пізніше — Нюрнберг.

Півмільйонний Нюрнберг є економічним і культурним центром Франконії, але  промисловими об’єктами не обтяжений.

Найбільш відомим архітектурним пам’ятником в місті є замок Кайзербург, побудований в 1050 році Генріхом III. Власне, з нього і почалася історія міста.

 Замок, дійсно, справляє враження своєю величчю і неприступністю. Він стоїть на суцільній скельній брилі. Скельні виступи подекуди дивовижно вплітаються в мури. Підйом дуже крутий, але це не лякає численних туристів. На найвищій точці замку завжди вітряно і прохолодно. Звідси відкривається панорама міста.

До речі, Нюрнберг — давнє туристичне місто. Першими нюрнберзькими туристами були прочани, які прямували до могили чудотворця св.Себальда. Пізніше, в 14 ст., імператорові Карлу IV так сподобалося місто, що він видав так звану «Золоту буллу». Згідно цього закону кожен новопомазаний німецький імператор був зобов’язаний провести свій перший імператорський сейм в Нюрнберзі. 

Нюрнберг дуже затишне для життя місце, тут практично відсутній інтенсивний автомобільний рух. Паркування автівок, навіть у центрі, ретельно унормовано. Кожен готель має окремий паркінг. У загальноміських паркінгах завжди є вільні місця.

Старе місто подекуде оточене старими мурами і вежами, тут заборонений рух транспорту.

У Нюрнберзі проводиться безліч ярмарок: технічних, військових, книжкових. Найбільша в світі ярмарка іграшок проходить саме в Нюрнберзі. Щорічно в лютому біля 3000 учасників ярмарки із понад 50 країн світу демонструють останні новинки в цій області. Привабливим центром не тільки для фахівців, але і для всіх малюків є Музей іграшок. Дивовижне зібрання!

Варто відвідати будинок-музей Альбрехта Дюрера. Тут ви за помірну плату  можете  власноруч зробити відбиток копії однієї з гравюр великого графіка.

Фото Андрія ГУСЄВА.
Спеціально для «Персоналу Плюс»

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com