Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

На «мосту Кирпи» відкрили залізничний рух

На Дарницькому залізнично-автомобільному мосту у Києві, який вважається ледве не найдорожчим у світі, і відкрили залізничний рух. Відкриття автомобільного руху, чого з нетерпінням чекають водії, заплановано на 2011 рік.

Щоб перерізати традиційну стрічку, на відкриття мосту прибули прем’єр-міністр України Микола Азаров, міністр транспорту і зв’язку України Костянтин Єфименко, генеральний директор «Укрзалізниці» Михайло Костюк, начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин, перший заступник мера Києва Олександр Попов.

Відкривши залізничне сполучення на мосту, Мінтранс завершив першу чергу будівництва. Після повного завершення будівництва швидкість руху поїздів по ньому зможе досягнути до 200 км/год.

Одночасно із залізничною складовою мосту будується і автодорожний. Чиновники стверджують, що «міст Кирпи» з шестиполосною проїжджою частиною і пропускною спроможністю 35 тис. автомобілів за добу дасть змогу вирішити проблему транспортного сполучення між лівим і правим берегом Дніпра, а також поліпшить екологічну ситуацію у столиці.

Також, за даними Мінтрансу, відкриття руху на двох залізничних шляхах Дарницького мосту, — з правого берега на лівий і зворотно — дасть змогу розподілити обслуговування пасажирських і швидкісних поїздів між станцією «Київ-Пасажирський» і новим вокзалом на станції «Дарниця». Отже, транзитні пасажири зможуть об’їхати завантажений центр міста.

За словами Міністра транспорту К.Єфименка, у грудні цього року буде забезпечено з’їзд з лівого берега Дніпра на правий, а в першому кварталі 2011 року — заїзд з правого берега на лівий. У кінці 2011 року буде введено в експлуатацію по одному з’їзду з лівого берега на правий і зворотно. Чиновник водночас запевнив, що новий міст запустять у строк. «Зараз нічого не заважає виконанню робіт, будівельники повністю укладаються в новий графік», — зазначив він.

На відкритті мосту були присутні не тільки чиновники, але й його творці.

Прем’єр-міністр з іншими високопоставленими чиновниками випробував міст на міцність і проїхав по ньому в спеціальній електричці.

Будівництво мосту ініціював ще в 2004 році тогочасний Міністр транспорту і зв’язку Георгій Кирпа, тому кияни стали називати його «мостом Кирпи». Вартість мосту — 9,157 млрд. грн., загальна довжина мосту — 1,066 км. Протяжність залізничних шляхів — 32,71 км, довжина автомобільних підходів — 15,08 км.

«ЛІГАБізнесІнформ»

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com