Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ГОЛОСУВАТИ РУКАМИ

Лідер політичної партії «Фронт Змін», народний депутат Арсеній Яценюк наполягає, щоб за законопроекти щодо змін до Конституції або прийняття її в новій редакції парламентарії голосували відкрито, шляхом підняття рук. Використання системи «Рада» при розгляді таких питань політик вимагає заборонити.

Відповідні вимоги містяться в проекті закону «Про процедуру особистого голосування народних депутатів України під час розгляду законопроектів, що стосуються внесення змін до Конституції України або прийняття її в новій редакції» (№7095), який А.Яценюк зареєстрував 7 вересня. Законопроектом передбачається, що під час голосування будь-яких процедурних питань щодо змін до Конституції або її нової редакції, голова Верховної Ради за алфавітним списком зачитує прізвище, ім’я та по-батькові кожного народного депутата. Парламентар, чиє прізвище оголошено, якщо він голосує «за», має підняти руку і виголосити своє волевиявлення у мікрофон з робочого місця. Про рішення голосувати «проти» чи «утримався» депутат оголошує з місця, не піднімаючи руки. Лічильна комісія Верховної Ради здійснює підрахунок голосів та інформує парламент про результати голосування. А.Яценюк зазначив, що в Україні практично всі закони ухвалюються у неконституційний спосіб - коли меншість голосує картками більшості: «Так відбулося із законом про місцеві вибори, коли кілька десятків народних обранців позбавили частину українців права обирати і бути обраними. Тому я виступаю проти того, щоб зміни до Конституції вносилися таким самим шляхом – щоб десяток-два «регіоналів» змінювали Основний закон країни заради ще кількох років свого комфортного перебування у будівлі на Грушевського, а свого шефа – на Банковій».

Він наголосив, що згідно з останніми заявами Президента, спікера та інших політиків, парламент може найближчим часом розглянути питання про внесення кардинальних змін до Конституції.

unian

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com