Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЕКСПЕИЦІЯ НА СОНЦЕ: БАЖАЮЧІ Є?

NASA приступило до підготовки важливої експедиції до Сонця.

Проект під назвою Solar Probe Plus передбачає відправку космічного зонда для вивчення світила з найближчої в міжнародній космонавтиці відстані — 6,4 мільйона кілометрів, передає УНІАН.

Старт наукового апарату, як передбачається, відбудеться не раніше 2018-го року, розповіли у космічному відомстві.

Зонду розміром з автомобіль належить буквально зануритися у верхній шар атмосфери Сонця і таким чином дістати можливість вивчити об«єкти і процеси, недоступні жодному іншому космічному апарату чи інструменту.

«Експерименти, відібрані для здійснення в рамках Solar Probe Plus, націлені на вирішення двох ключових питань сонячної фізики. Чому зовнішня атмосфера світила набагато гарячіша за його видиму поверхню і що саме здіймає сонячний вітер, що впливає на Землю і нашу Сонячну систему?» — підкреслив керівник одного з департаментів NASA Дік Фишер.

Сам зонд вирішено оснастити побудованим з композитних матеріалів щитом, який здатний витримати температури, що перевищують 1398,8 градусів Цельсія, і сплески жорсткого рентгенівського випромінювання.

Конструкція апарату передбачає наявність сонячних батарей. Вони по мірі наближення до розжареного світила мають складатися під усе гострішим кутом так, щоб більша частина поверхні залишалася в тіні щита, а менша забезпечувала отримання електроенергії в обсязі, достатньому для функціонування зонда.

У 2009-му році NASA запропонувало дослідникам сформулювати напрямки роботи в рамках Solar Probe Plus. З 13 розглянутих пропозицій було відібрано п«ять. Витрати на їх попередній аналіз, розробку і тестування наближаються до 180 мільйони доларів.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com