Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Небезпечна риба з китаю

Як заявив голова Держкомітету ветмедицини Іван Бісюк, в НДІ лабораторної діагностики і ветеринарно-санітарної експертизи виявили в зразках партій замороженої риби з декількох країн шкідливі речовини: стронцій (його радіоактивні ізотопи викликають лейкемію і злоякісні пухлини), антибіотик хлорамфенікол і лістерію (бактерія, що викликає харчові отруєння).

“Ми надіслали листи посольствам цих країн. Чекаємо приїзду їх фахівців, щоб спільно з ними досліджувати зразки в незалежних лабораторіях”, — розповів пан Бісюк. Після цього, за його словами, може бути ухвалене рішення про заборону постачань риби з цих країн. “Ми не дозволимо, щоб до нас поступала сировина, яка по своїх параметрах безпеки є шкідливою для здоров’я”, — заявив пан Бісюк. Назвати країни і компанії, що імпортували неякісну продукцію, чиновник відмовився. Джерело в Держкомітеті ветмедицини стверджує, що йдеться про постачання з В’єтнаму і Китаю — в багатьох партіях замороженої риби, сушених кілець кальмарів і рибних закусок були виявлені шкідливі речовини. Партії неякісної риби були заборонені до реалізації в Україні, власники вантажів не отримали дозволу їх розмитнити, підкреслив співбесідник.

Втім, за його словами, не можна бути на сто відсотків упевненими, що вся риба утилізована і частина її не потрапила на український ринок: “Це бізнес, і подібний варіант розвитку подій не виключений”. За даними учасників ринку, щорічно з Китаю і В’єтнаму до України імпортується до 100 тис. т риби і морепродуктів — це близько 12% об’єму ринку, який оцінюється приблизно в 800 тис. т на суму $1 млрд. З Китаю в основному ввозяться філе минтаю, путассу, хеку, сушені кільця кальмарів, крабові палички, з В’єтнаму — філе пангасиуса, тунець і креветки. Вартість риби в Китаї і В’єтнамі значно нижча, ніж в інших країнах, пояснюють учасники ринку. “Заборона на ввезення з цих країн може привести до зростання цін на рибу і рибну продукцію. Для порівняння: якщо імпортувати минтай з Росії, його вартість буде на 30-40% вище, ніж якщо поставляти його з Китаю”, — розповів топ-менеджер одного з найбільших імпортерів риби, що побажав залишитися неназваним. Саме низька вартість китайської і в’єтнамської рибної продукції стала причиною зростання об’ємів її ввезення, що почалося в кінці минулого року, погоджуються в Українській аграрній конфедерації, — попит на дешеву рибу виріс із-за зниження купівельної спроможності населення.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com