Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Величезний айсберг відколовся від Гренландії

У довжину айсберг — не менше 15-кілометров. Це приблизно четверта частина 70-кілометрового льодовика Петерман, розташованого на північному заході Гренландії. Вона відкололася днями і пливе в морі — це показали знімки, зроблені супутниками НАСА, повідомляють американські учені.

Айсберг загальною площею 260 кв. км. — найбільший в Північній півкулі з 1962 року. Якщо гігантська крижана глиба “відправиться” на південь між Гренландією і Канадою, кораблі в цьому районі підстерігає реальна небезпека. Зараз айсберг дрейфує приблизно в тисячі кілометрів від Північного полюса.

Тріщини в льодовику Петермана з’явилися ще в минулому році, так що “народження” айсберга фахівці чекали. Перші шість місяців 2010 року в середньому по планеті виявилися найтеплішими за всю історію спостережень. У 15 країнах були зафіксовані національні температурні рекорди.

Айсберги відриваються від гренландських льодовиків тисячами, але такі гіганти зустрічаються украй рідко. У згаданому, наприклад, достатньо прісної води, щоб задовольнити потреби США протягом 120 днів.

Як повідомлялося, від Антарктиди минулого року відколовся айсберг розміром з Нью-Йорк. Гігантська крижана глиба розміром з Гонконг підпливала до берегів Австралії. Тим часом масса дрібних айсбергів загрожували судноплавству Нової Зеландії. Унікальний айсберг з зеленими розводами одного разу вдалося сфотографувати норвежцеві.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com