Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

МОЛИТВИ ЕКСТРАСЕНСІВ ВИМИКАЮТЬ МОЗОК

Потрапляючи під чарівливість харизматичної особи, у багатьох людей відключається область мозку, відповідальна за скептицизм

Коли ми потрапляємо під чарівливість харизматичної особи, то області мозку, відповідальні за скептицизм і пильність, неначе вимикаються. До такого висновку прийшли дослідники, які вивчили реакцію людей під час наговорів, мантр і молитов, які вимовляють цілителі, що затверджують, що вони володіють божественною цілющою силою. 

Для вивчення процесів, що відбуваються в людському мозку при впливі харизматичних осіб, Уффе Сджодт з Університету Орхуса в Данії і його колеги провели експерименти з добровольцями — християнами-п’ятидесятниками, які стверджують, що деякі люди мають божественні повноваження на зцілення і пророцтво. І не оглядаючись вірять в їх екстрасенсорні здібності. За допомогою магнітно-резонансної томографії доктор Сджодт разом з своїми колегами сканував мозок 20 п’ятидесятників і 20 атеїстів під час прослуховування ними записів різних молитов. Причому, їх повідомили, що шість з молитви читали невіруючі, шість — віруючі і шість — цілитель. Хоча, насправді, всі молитви були прочитані звичайними віруючими християнами. 

З’ясувалося, що при прослуховуванні саме «мови цілителя», майже у всіх п’ятидесятників мозкова активність істотно змінювалася. Області префронтальной і передньої поясної кори головного мозку, які грають ключову роль в прояві пильності і скептицизму при оцінці істинності і важливості того, що говорять люди, просто відключалися. А при вимовленні молитов звичайним християнином робота мозку не зазнавала ніяких змін. 

- Цей досвід якраз і пояснює феномен, чому деякі люди можуть робити сильний вплив на інших, — пояснює доктор Сджодт. — І, швидше за все, ця їх здатність дії на розуми багато в чому залежить від упередженої упевненості в своїх високих повноваженнях. 

Крім того, доктор Сджодт вважає, що подібна дія на людей — шляхом відключення цієї «критичної» області мозку — надають і деякі лікарі, батьки і політики.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com