Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Захищати національні інтереси

Традиційна зустріч студентів МАУП з відомим політиком Анатолієм Кінахом в рамках Дискусійного клубу була присвячена темі «Завдання влади на сучасному етапі розвитку країни». На початку зу­стрічі ректор МАУП Вале­рій Захожай представив гостя громаді та розповів про його життєвий та політичний шлях. Маючи величезний досвід роботи в органах державної влади всіх рівнів — від губернатора області до прем’єр-міністра країни, екс-міністр економіки, будучи чотири рази обраним народним депутатом Верховної Ради України, нині Президент Української спілки промисловців та підприємців Анатолій Кінах має що сказати студентству.

Найголовніше, що обговорювалося під час дискусії, це питання, яке зараз має турбувати все суспільство: що нас очікує далі, як буде розвиватися наша економіка, держава. Гість зазначив, що відповісти на це запитання можна, аналізуючи подальші кроки новообраного керівництва, від професіоналізму і розважливості якого залежить майбутнє країни. «Сьогодні в Україні відбуваються інтеграційні процеси в економічний світовий простір і нам важливо не забувати про той світ, який нас оточує» — підкреслив народний депутат. Непрофесіоналізм і корупція — наріжні камені українського політикуму, з якими слід боротися, — адже це невідворотно впливає на життя людей. У 2009 році Україна мала найнижчий показник заробітної плати у Європі. «Зростання рівня життя повинно випереджати зростання рівня цін» — зазначив народний депутат України.

Влада — це системне явище, тож треба зробити все для удосконалення усієї системи влади, аби кожна гілка влади дбала про добробут людей, згадати про державний менеджмент і поставити його на захист інтересів держави. Лише тоді можна сподіватися на позитивний результат, коли заради цього наполегливо працюватиме вся система влади без винятку. Адже ні для кого не секрет, що у світі перемагають сильні консолідовані держави. І зараз відбувається процес формування вертикалі влади, що сприятиме консолідації, — зазначив Анатолій Кінах.

 У виступі пан Кінах звернувся і до теми бізнесової галузі і наголосив на необхідності формування умов для розвитку прозорого бізнесу, оскільки, як він зазначив, «за оцінками експертів, зараз близько 40 % бізнесу знаходиться в тіньовій економіці». «Ця проблема надзвичайно болюча для України, адже оскільки ми інтегруємося у світовий економічний простір, то маємо захищати вну­трішній ринок, звернути увагу на те, що ми імпортуємо. Нам потрібно навчитися захищати свої національні інтереси» — сказав пан Кінах.

Серед аспектів, на які звернули увагу під час розмови у Дискусійному клубі, була і тема депутатського статусу, про який Анатолій Кінах зазначив: «Щодо питання недоторканості я був і залишаюся прибічником рівності всіх громадян перед законом незалежно від статусу і посади, тільки тоді ми будемо жити в правовому демократичному сус­піль­стві».

Відповідаючи на запитання студентів та викладачів Академії, Анатолій Кінах висловився і щодо гуманітарної сфери: «Держава має створювати умови для духовного і морального здоров’я нації. Треба сприяти тому, аби наша історія об’єднувала, а не роз’єднувала» — сказав гість Академії.

Серед питань, поставлених гостеві, було і питання про обов’язкове працевлаштування випускників: «Ми відпрацьовуємо зараз Програму першого робочого місця, яка буде узгоджена з бюджетною політикою країни» — запевнив заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді України Анатолій Кінах, — Постійна довгострокова стратегічна політика держави щодо підтримки молоді — це буде тест для нової влади, яка зараз формується».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com