Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ГРЕЦЬКИЙ СИНДРОМ

Американські фінансисти допомагали уряду Греції тривалий час приховувати перед партнерами по єврозоні скрутне фінансове становище країни. Без маніпуляцій впровадження євро у Греції, як виявилося, було би неможливе.

2001 року уряд в Афінах провернув оборудку з американським інвестиційним банком Goldman Sachs, яка дозволила грекам приховати дірки в державному бюджеті. Як повідомляє New York Times, посилаючись на свої джерела в банку, йдеться про багатомільярдний кредит на покриття бюджетного дефіциту, який був оформлений як валютна операція. Таким чином стає очевидним, що вже на момент входження Греції до єврозони, країна не відповідала критеріям, встановленим для впровадження євро.

Як зазначає американське видання, оборудку було провернуто, щойно Афіни отримали «зелене світло» для входження до єврозони. Грецький уряд тоді, вочевидь, приховав від Брюсселя спра­вжній дефіцит бюджету, який уже тоді перевищував максимально припустимі три відсотки від ВВП. Для погашення заборгованості перед американським банком уряд Греції, як повідомляє New York Times, поступився на користь американців правами на отримання низки бюджетних надходжень, таких, як аеропортові збори або доходи від продажу державної лотереї. Як стверджують джерела, банкіри отримали за «хитрі схеми» гонорари на суму понад 300 мільйонів доларів.

Американці, схоже, вигадали хитрі схеми, аби заробити у Греції: вони приховували величезні дірки в грецькій казні, користуючись сумнівними методами, які згодом, як з’ясувалося, призвели до глобальної фінансової кризи. Адже «фінансова булька» на Уолл-Стріт, як і її грецький аналог, луснула тоді, коли приховувати справжні наслідки спекуляцій уже стало неможливо. Багато років уряд Греції, як і фінансисти у Нью-Йорку, різними трюками ретушували масові зловживання. Навіть у листопаді минулого року, коли бюджетна криза в Греції вже сягнула апогею, пише New York Times, банкіри з Goldman Sachs розробили для греків чергову оборудку для приховування катастрофічної ситуації. Утім, тоді уряд в Афінах відмовився від цієї сумнівної гри. Ішлося, за інформацією джерел, про маніпуляції з коштами системи охорони здоров’я. 

Тепер, коли приховувати катастрофу більше неможливо, грецька влада відкрила всі карти. Таким чином Афіни сподіваються будь-що повернути втрачену довіру європейських партнерів. «Слово «довіра» для нас ключове. За допомогою серйозної антикризової програми, яку ми презентували, ми хочемо повернути Греції довіру партнерів. На це потрібен буде не один день, але ми готові довго працювати над відновленням нашого реноме», — запевнив заступник міністра закордонних справ Греції Дімітрас Друстас, виступаючи в ефірі німецького радіо.

Дойче Велле
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com