Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ОБЕРЕЖНО: АСПІРИН

У США щорічно вмирає приблизно 16500 чоловік від самостійного прийому аспірину та інших подібних препаратів. Не так давно, мабуть, найпопулярніші ліки в світі — аспірин відзначив своє сторіччя. Зараз щорічно вживається більше 50 мільйонів упаковок аспірину. Англійці приймають його у вигляді порошку, американці віддають перевагу пігулкам. Популярність аспірину пояснюється і тим, що він вважається абсолютно нешкідливим.

Проте це всього лише одна з найпоширеніших помилок. Аспірин не просто небезпечний, він смертельно небезпечний для дітей до 12 років. Крім того, дуже обережно необхідно ставитися до аспірину тим, у кого є виразкова хвороба шлунку, а також тим, хто страждає алергією, астмою, неконтрольованим високим тиском, хронічними важкими захворюваннями печінки і нирок, порушеннями кровообігу, пише drink.dax.ru.

Протипоказаний аспірин і жінкам з порушеннями менструального циклу, коли відбувається велика втрата крові, і хворим гемофілією.

За повідомленням Державного центру вивчення побічних дій ліків, зафіксовані випадки важких ускладнень від прийому аспірину і в Росії.

Реальною загрозою є й інтоксикація аспірином. Учені відзначають, що в обмежених кількостях саліцилова кислота, результат розпаду аспірину, в організмі зв’язується з білками крові, але при тривалому застосуванні аспірину у великих дозах вона частково перебуває у вільному стані й може стати причиною інтоксикації організму. Навіть малі його дози у деяких людей можуть викликати симптоми отруєння: головний біль, сонливість, загальмованість і дзвін у вухах. А великі дози можуть призвести до порушення діяльності печінки, особливо у людей, котрі страждають ревматизмом і захворюваннями сполучної тканини, але, загалом, зниження функцій сечовипускань відновлюється після припинення прийому ліків. Слід зазначити, що хронічне отруєння розвивається дуже поволі (ранньою ознакою його може бути дзвін у вухах або глухота). При важкій інтоксикації настає порушення кислотно-лужного балансу, гіпервентиляція легенів і внутрішні кровотечі. 

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com