Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

НАЙЦІННІШИЙ СКАРБ НАЦІЇ

Вже кілька років поспіль 21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято — до календарів усього світу воно увійшло тільки у 1999 році. І в Україні це свято лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на наших землях нараховує кілька століть. Мовна різноманітність — це еквівалент людської різноманітності. Людство зазнало такого успіху на цій планеті завдяки тому, що воно спроможне пристосовуватись до найрізноманітніших обставин.

Традиційно, з нагоди Міжнародного Дня рідної мови в Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі імені Ярослава Мудрого МАУП відбулося справжнє свято, де зібралися студенти Економіко-правового технікуму при МАУП, викладачі, бібліотекарі.

Перед студентами технікуму виступила директор бібліотечно-інформаційного центру Любов Бродська, яка повідомила про особливості та історію виникнення цього свята: «Вже одинадцятий рік поспіль всі народи святкують Міжнародний день рідної мови. І ми також підтримуємо цю традицію, адже якщо немає мови, то немає народу і немає держави. Ми всі повинні підтримувати мову, адже вона є живим організмом, який потрібно доглядати та розвивати».

Бібліотекарі Надія Прокопенко та Людмила Рог розповіли про цікаві факти з історії рідної мови, про витоки та становлення української мови як державної, продекламували чудові вірші.

Своєрідну екскурсію у світ української мови здійснили бібліотекарі у приміщенні читального залу гуманітарної літератури, де можна було побачити книги, присвячені корифеям української літератури. Книги, присвячені мовам національних меншин та міжнародним мовам яскраво красувалися на полицях читального залу.

Проявили себе і студенти технікуму, які продекламували чудові вірші, присвяченні Міжнародному Дню рідної мови. Викладачі високо оцінили вміння та майстерність у виконанні поезій — вручили учасникам дипломи та подарунки.

Особливо вразила всіх присутніх студентка ЕПТ при МАУП ОТО-22 зі спеціальності «Організація туристичного обслуговування» Світлана Іванова, яка продекламувала власний вірш «Мовою душі»:

В душі багато цінностей і мрій,
І навіть квітка, що зів’яла, є важлива,
І кожне слово, кожен подих мій
Лиш передати мовою можливо.
Моєю мовою лиш можна передать
Мелодію, всі звуки і зітхання,
Біль в серці, щастя і кохання,
Й пісні моєю мовою звучать.
Вона дає поетам дужі крила,
Дарує їм натхнення на вірші,
Ви знаєте — я така щаслива,
Що розмовляю мовою душі…
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com