Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Всі нелегали в гості до нас

З 1 січня почала діяти Угода про реадмісію, яку Україна та Євросоюз підписали два роки тому.

Згідно з нею, Україна зобов’язалася приймати усіх нелегальних мігрантів, які перетнули український кордон на шляху до Євросоюзу — не лише українців, але й громадян третіх країн, які використали Україну як транзитну зону.

Натомість за підписання угоди Євросоюз пообіцяв запровадити спрощений візовий режим для українських громадян.

Чимало експертів називають цей документ непродуманим з боку України, пише Радіо Свобода.

Зокрема, політолог і колишній експерт РНБО з проблем міжнародної безпеки Євген Жеребецький назвав угоду помилкою української дипломатії.

«Угоди про реадмісію з Росією в нас немає. Кордон з Росією відкритий. Російські турфірми братимуть гроші від Бангдадешу, Афганістану, Пакистану, Індії, Китаю. Привозитимуть на свою територію, звідти нелегально через відкритий кордон вони потраплятимуть до нас, якимись шляхами від нас в Європу і європейці з вдячністю вернуть їх нам. Така підписана Угода — це кабала для України», — сказав він.

У свою чергу засновник Української Гельсінкської Групи Мирослав Маринович вважає, що «шенгенська бюрократія піддає приниженню українських гуманітаріїв і нині зводиться нова стіна у Європі».

Згідно з даними ООН, в Україні сьогодні перебуває майже 7 мільйонів нелегальних мігрантів. За даними прикордонників, 80% таких людей незаконно прибувають через українсько-російський кордон, який є відкритий.

За новою угодою, держава може депортувати незаконного мігранта на батьківщину, а це в середньому коштуватиме 1000 доларів.

При цьому владні структури зобов’язані видати виїзні документи й візу. Очікуючи на вирішення цих питань, нелегал мешкатиме в міграційному таборі, де його годуватимуть, одягатимуть, охоронятимуть, надаватимуть медичну допомогу.

За підрахунками експертів, утримання незаконного мігранта на місяць обходитиметься державному бюджету від 700 до 800 гривень.

Крім того, Україна може відправити нелегала у ту країну, звідки він приїхав.

Для утримання нелегальних мігрантів в Україні Євросоюз зобов’язався виділяти певні гроші. Так, ЄС фінансуватиме будівництво пунктів утримання нелегалів і на ці витрати виділить 30 мільйонів євро.

Водночас на Львівщині і Тернопільщині почались протести місцевого населення проти облаштування приміщень для нелегалів у містах і селах.

Місцеві мешканці переконані, що нелегали принесуть хворобу, наркотики, безробіття. За словами заступника міністра внутрішніх справ Василя Мармазова, з набуттям чинності угоди про реадмісію, кількість нелегалів в Україні збільшиться не більше як на 200 осіб, але до цього слід доплюсувати тих, які уже є на території держави.

Чимало експертів схиляються до думки, щоби не зростала кількість нелегальних мігрантів, Україні потрібно посилити, тобто облаштувати належний кордон з Росією, щоб через нього не можна було незаконно перейти нелегалам.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com