Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Смертельна крива росте повільніше

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД програма ООН UNAIDS Україні заявила, що на тлі позитивних світових тенденцій в Україні епідемія ВІЛ далі поширюється найшвидшими темпами у Східній Європі.

Щодня від СНІДу в Україні помирає в середньому 7 людей, але неурядова організація Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні вважає, що на тлі подальшого зростання епідемії ВІЛ/СНІД, темпи росту поширення СНІДу в Україні трохи знизилися.

Організація подає дані про те, що за першу половину 2009 року зафіксовано 2214 нових випадків СНІДу, у той час як за аналогічний період 2008 року було зареєстровано 2297 таких випадків. Смертність від СНІДу за аналогічний період також знизилась майже на 8% (з 1370 до 1262 випадків).

Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД повідомляє, що лікування антиретровірусними препаратами отримують 14 256 українців.

Але за оцінками фахівців лише третина ВІЛ інфікованих в Україні знають, що вони є носіями вірусу імунодефіциту і тому можуть бути чинниками поширення хвороби.

Міжнародні установи та неурядові організації закликають українську владу працювати над інформуванням населення про загрози, а також усувати дискримінацію уражених ВІЛ інфекцією.

Активісти вказують, що дискримінація ВІЛ інфікованих не лише порушує їхні людські права, але й змушує людей замовчувати хворобу, а це може сприяти її поширенню.

Представники програми ООН UNAIDS висловили сподівання, що Верховна Рада поновить закон про запобігання захворюванню на СНІД від 2001 року.

Представники най­більш уразливих до ВІЛ груп населення через високий рівень штучної криміналізації продовжують зазнавати неадекватного надмірного тиску з боку правоохоронної системи та дискримінації у медичних закладах; замісна підтримувальна терапія та інші важливі послуги з профілактики та лікування досі недоступні затриманим та ув’язненим особам

Всесвітня організація охорони здоров’я має нові вказівки стосовно лікування пацієнтів з Вірусом імунодефіциту людини, що може вдвічі збільшити кількість людей, яким дають антиретровірусні препарати.

ВООЗ рекомендує, щоб лікування починалося на рік-два раніше ніж рекомендується зараз, оскільки нові дослідження виявили, що такий крок, хоч і коштуватиме багато грошей, все ж може значно збільшити шанси інфікованих на виживання.

Зараз 4 млн. людей у світі отримують антиретровірусні препарати.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com