Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Матеріально залежний КС

Конституційний Суд опинився у матеріальній залежності від органів виконавчої влади. За відсутності законодавчо затверджених нормативів фінансового забезпечення Конституційного Суду він цілком залежить від Мінфіну, йдеться в повідомленні Рахункової палати.

«Такий порядок створює ризики адміністративного впливу на правосуддя шляхом обмеження обсягів фінансування заходів з організаційного забезпечення діяльності Суду та матеріального і побутового забезпечення суддів», — зазначають у Рахунковій палаті.

Там також вказують, що станом на 01.09.2009 на розгляді у судах знаходилося чотири адміністративні справи за позовами суддів у відставці Конституційного Суду про стягнення заборгованості за грошовими виплатами на загальну суму 2097,9 тис. гривень.

Відповідно до встановленого порядку стягнення коштів на користь позивачів повинно здійснюватися з рахунків Конституційного Суду.

«Стягнення з Конституційного Суду на користь позивачів 2097,9 тис грн., які будуть виплачуватися за рахунок коштів, призначених для виконання Судом своїх функцій і повноважень, призведе до недофінансування видатків, визначених йому на відповідний бюджетний період», — зазначають у Рахунковій палаті.

З урахуванням зазначеного Рахункова палата запропонувала Президенту України скасувати розпорядження про призначення довічного грошового утримання колишнім головам суду.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com