Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Шукатимуть компромісу

МЗС Північної Кореї закликав США розпочати прямі переговори без участі посередників і заявив про готовність комуністичної держави продовжити перервані переговори щодо атомного роззброєння у форматі шістки передає Reuters.

«Зараз ми продемонстрували свою готовність говорити зі США і вести багатобічні переговори, зокрема з «шісткою», прийшов час США ухвалювати рішення», — зазначив представник міністерства закордонних справ КНДР в опублікованому державним інформаційним агентством країни KCNA заяві.

У жовтні північнокорейський лідер Кім Чен Ір заявляв про свій намір вирішити проблему національної ядерної програми шляхом переговорів, а також про те, що готовий розглянути можливість повернення до діалогу з Вашингтоном.

Переговори з ядерної проблеми Пхеньяну, які почалися у серпні 2003 року за участю дипломатів з Росії, США, Китаю, КНДР, Південної Кореї і Японії, не поновлювалися з моменту провалу зустрічі «шіст­ки» парламентерів у Пекіні 11 грудня 2008 року. Тоді Північна Корея відкинула угоду, яка передбачає умови верифікації згортання її ядерних програм.

Ядерні випробування, проведені Північною Кореєю всупереч протестам міжнародного співтовариства 25 травня цього року, засудили понад 40 країн світу.

У відповідь Радбез ООН схвалив резолюцію, яка ввела нові і посилила колишні санкції щодо КНДР, зокрема посилюється збройне ембарго і огляд суден у відкритому морі за підозрою у перевезенні в КНДР заборонених вантажів.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com