Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

МВФ на порозі реформ

Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер закликає прискорити процес реформування квот і голосів в Міжнародному валютному фонді (МВФ). «Ми закликаємо МВФ надати сценарії того, як в середньостроковій перспективі може бути реалізований перерозподіл квот», — йдеться в заяві Гайтнера, передає РБК-Україна.

«Лідери G20 домовилися про 5-процентний перерозподіл квот в МВФ у сторону збільшення частки країн, що розвиваються», — нагадав Гайтнер.

«Тепер вся увага повинна бути обернена на імплементацію цієї угоди», — указує міністр. Держави, що розвиваються, закликають надати їм більше повноважень в МВФ, заявляючи, що діюча структура квот не відображає стрімко змінні економічні реалії. На вересневому саміті в Піттсбургу країни «двадцятки» домовилися про перерозподіл квот в МВФ на 5% на користь держав, що розвиваються.

Квоти в МВФ визначають кількість голосів країн-учасниць, а також ліміти на доступ країн до фінансових ресурсів фонду.

У вересні Україна в рамках розподілу квот на загальну суму 162,2 млрд SDR (Special Drawing Rights, спеціальні права запозичення) (близько 250 млрд дол.) отримала 1,309,4 млрд SDR (більше 2 млрд дол). Як повідомлялося, країни «Великої двадцятки» обговорювали діяльність Міжнародного валютного фонду. Так, учасники G-20 ухвалили рішення про збільшення частки країн, що розвиваються, в капіталі МВФ не менше ніж на 5% (з 43% до 48%).

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com