Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Розумні істоти не живуть довго

У космосі може бути «сто секстильйонів» (1 секстильйон рівний 10 в 21-му ступені) планет, схожих на Землю, а це означає, що позаземне життя обов’язково існує. Це стверджує астроном Алан Босс, провідний фахівець вашингтонського Інституту Карнеги.

Раніше виникнення життя на Землі розглядалося як випадкове явище, якийсь виняток з правил. Але сьогодні учені все більше схиляються до думки про те, що Всесвіт наповнений живими організмами.

Зміни в погляді учених викликані новою теорією, згідно якої в космосі є велике число придатних для життя планет, схожих на Землю. Алан Босс стверджує, що існує стільки ж схожих на Землю планет, скільки зірок у Всесвіті — сто секстильйонів або сто мільярдів трильйонів.

Звідси можна зробити висновок, говорить він, що в інших місцях життя обов’язково існує. «Якщо є придатний для проживання світ, який еволюціонує декілька мільярдів років, тоді якась форма життя обов’язково з’явиться», — сказав доктор Бос на щорічній зустрічі Американської асоціації розвитку науки.

«У якомусь сенсі це нагадує експеримент у вашому холодильнику — відключіть його, і в нім що-небудь виросте», — продовжив він. Учений вважає, що його правоту доведе космічна обсерваторія «Телескоп Кеплера», яка незабаром буде запущена НАСА на космічну орбіту з метою пошуку придатних для проживання планет, схожих на Землю.

Доктор Бос вважає, що апарат знайде таку планету в нашій галактиці протягом чотирьох років. Тим самим буде доведена справедливість його теорії про те, що таких планет повинно бути багато.

Ученому б хотілося, щоб потім дослідники запустили безпілотний космічний корабель для проведення фотографування цієї планети, яка може бути віддалена від Землі на відстань до 30 світлових років. Проте щоб прислати зроблені знімки, буде потрібно принаймні 2 тисячі років.

«Ми вже володіємо достатніми знаннями, щоб говорити про те, що у всесвіті є безліч планет, схожих на Землю, — сказав він. — Нам слід чекати, що багато з них виявиться придатним для життя, а деякі — навіть населеними живими істотами. Правда, зовсім не обов’язково, що життя, яке ми виявимо, буде розумним. Схоже, що розумне життя швидкоплинне. У масштабах всесвіту воно існує лише короткий час».

Він сказав, що розумне життя, яке виникло б одночасно з появою людини, — це рідкісний збіг. В учених більше шансів знайти бактерії.

Професор Пол Дейвіс, британський учений, вважає, що на Землі можуть існувати «тіньові» форми життя — залишки стародавніх і ніяк не пов’язаних з сучасними мешканців, що раніше заселяли планету. Він закликає провести «експедицію на планету Земля», щоб виявити таємничі форми життя в таких важкодоступних місцях, як глибоководні западини морів, пустелі і печери.

 

The Daily Telegraph

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com