Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Загрозлива тенденція

У 2009 році рівень захворюваності на туберкульоз серед підлітків Києва зріс на 30%.

Головний позаштатний фахівець з дитячої фтизіатрії Головного управління охорони здоров’я КМДА і Міністерства охорони здоров’я Галина Петровська на засіданні ради з питань протидії туберкульозу, яке відбулося у київ­ській мерії, поінформувала, що у дітей підліткового віку — від 14 до 18 років — туберкульозну паличку виявляють одночасно не тільки реакцією Манту, але й методом флюорографії.

«У нас серед такої групи дітей відзначається зростання захворюваності майже на 30%. Так захворіло підлітків у нас уже близько 12 чоловік», — повідомила Г.Петровська, говорячи про динаміку розповсюдження захворюваності у період січня-тра­вня цього року.

Водночас, відзначила фахівець, існує проблема з виявленням захворювання серед маленьких дітей, в яких діагностують туберкульоз реакцією Манту.

«Охоплення реакцією Манту дітей від року до 14-ти років знизилось і становить всього 9% за 5 місяців цього року… У зв`язку із масовою відмовою батьків від туберкульозної діагностики, а також із недостатнім забезпеченням лікувальної мережі туберкуліном у зв`язку з його подорожчанням і маємо таке низьке охоплення. З низьким охопленням у нас знизилося і виявлення туберкульозу в дітей», — підкреслила Г.Петровська.

Так, за її даними, за 5 місяців цього року захворюваність дітей, згідно зі звітами, знизилася майже удвічі і склала коефіцієнт 1,3, тоді як за аналогічний період минулого року він був 3,2.

Для поліпшення ситуації, за її словами, необхідно, щоб санепідслужби міста взяли під контроль охоплення дітей діагностикою.

«Потрібно, щоб воно становило не менше 95%. Лише завдяки такому охопленню ми можемо попередити епідемію туберкульозу серед дітей», — переконана фахівець.

У свою чергу, головний державний санітарний лікар Києва Анатолій ПОНОМАРЕНКО, посилаючись на результати моніторингу за 5 місяців цього року по відмовах від щеплень у пологових будинках столиці, повідомив, що вакцинація була зроблена 77,8% немовлят (з 14 тис. 338 дітей вакцинацію пройшли 11 тис. 160), а 11,3% батьків відмовилися від проведення вакцинації їхнім немовлятам — це 1 тис. 623 дитина.

Для порівняння, у 2008 році від щеплення проти туберкульозу немовлятам у пологових будинках міста відмовилися 2 тис. 402 матері (6,9% від числа немовлят).

В цілому на засіданні наголошувалося, що епідемічна ситуація з туберкульозом у Києві, як і в Україні, залишається напруженою.

Учасники зустрічі ухвалили рішення до наступного засідання, яке відбудеться у вересні цього року, напрацювати пропозиції щодо програми боротьби з епідемією у місті, а до 1 серпня у всіх районах столиці створити районні ради з протидії розповсюдженню туберкульозу.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com