Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Автомобілі впізнаватимуть своїх господарів по обличчю

Toshiba пропонує оснастити автомобілі системою розпізнавання осіб.

Технологія, вже вживана компанією в ноутбуках і різних електронних терміналах, може відкрити нові можливості, зробивши авто одночасно безпечнішими і захищенішими.
Toshiba продемонструвала одну з новітніх своїх розробок - електронну систему розпізнавання обличчя водія. Новинка ще далека від досконалості, але, як стверджує компанія, ведеться безперервна робота по її модернізації. Як заявив один з авторів проекту Хироко Мачида, розробка дозволить зробити управління деякими функціями інтуїтивним, і одночасно понизить ризик викрадення автомобіля і підвищить безпеку при русі, пише Japancar.
Зокрема, електроніка зможе однозначно ідентифікувати особу водія - це до питання захисту від викрадення й інших моментів, пов’язаних із збереженням автомобіля. Особлива ж увага приділяється потенціалу, яким подібна система володіє відносно безпеки при русі. Toshiba вважає, що розробка допоможе практично виключити випадки засинання за кермом, а також буде в змозі враховувати емоційний стан водія (виходячи з міміки та інших показників). Це, у свою чергу, дозволить побудувати низку алгоритмів, що допомагають водієві в управлінні другорядними функціями: наприклад, клімат-контролем або аудіосистемою. Варто відзначити, що базові параметри системи розпізнавання особи вже реалізовані Toshiba в ноутбуках, пропускних терміналах і так далі.
Є декілька моментів, що перешкоджають швидкому промисловому впровадженню розробки. Так, складність розпізнавання особи і міміки зростає, якщо водій змінює зачіску, надягає окуляри та ін. В цьому відношенні недосконалість системи тільки належить усунути. Toshiba не поспішає оголосити дату завершення своєї роботи над проектом, але аналогічні за низкою функцій системи інших компаній (наприклад, Mercedes Benz) повинні з’явитися на ринку вже найближчими роками.
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com