Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Бандуристи в гостях у МАУП

Днями до МАУП завітав творчий колектив Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г. І. Майбороди. Історія цього кобзарського хору почалась ще у 1918 році і весь цей час колектив розвивався, переживав трансформації і сьогодні капела набувала надзвичайно високого рівня, культури хорового співу. Оркестровий склад капели різниться бандурами різних типів: Харківська, Києво-Харківська, Київська. Запроваджено сім’ю бандур прима, альт, бас та контрабас. Зараз керує капелою мистецький керівник Народний артист України Микола Петрович Гвоздь.

При повній концертній залі, диригент капели — заслужений артист України Андрій Козачок розпочав концерт для студентів та працівників Академії відомою піснею на вірші Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий». Глядачі з захопленням слухали прекрасний спів хору, що лунав у стінах Академії. Кожну пісню, а колектив виконував відомі українські народні пісні, студенти вітали гучними оплесками.

Яскравими сторінками концертної програми стали пісні «Бандуристе, орле сизий» на слова Кобзаря у виконанні соліста Національної капели бандуристів Максима Воловоденка, який вразив слухачів глибоким тембром свого голосу, «Ой на горі та й женці жнуть» у виконанні солістів Олександра Юхименка та Володимира Скорохода. Пісні, які всім відомі з дитинства, але так рідко вдається послухати у такому прекрасному живому виконанні: жартівлива «Їхав козак за Дунай», лірична «Гомін, гомін по діброві» та багато інших подарували всім величезне естетичне задоволення.

Особливо варто відзначити віртуозну гру музикантів: кобзи, волинки, сопілки, акордеон і багато інших народних музичних інструментів не часто почуєш у живому виконанні, тож слухачі були надзвичайно вдячні колективу за можливість хоча б на коротку мить долучитися до високого мистецтва.

Гучними оваціями вітали маупівці славетний колектив, який є перлиною українського мистецтва і гордістю країни. Щира вдячність та велике шанування Національій заслуженій капелі бандуристів України ім. Г. І. Майбороди. від усієї Академії!

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com