Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Як платитимуть за газ?

Уряд і НАК розглядають три варіанти розрахунку в 2009 році: надання «Нафтогазу» товарного кредиту, оплата газу в рахунок вартості транзиту; оплата за фактом споживання, передає УНІАН.

Як повідомило джерело в уряді, вказані варіанти обговорювалися на позачерговому засіданні Кабінету міністрів 24 квітня і стануть предметом переговорів керівництва НАК і «Газпрому» найближчим часом. Тим часом, в рамках засідання міжурядового українсько-російського комітету з економічного співробітництва, запланованого на 29 квітня, це питання, можливо, буде піднято на рівні прем’єр-міністрів. Втім, відповіді на нього чекати після цієї зустрічі все таки не варто. Як підкреслило урядове джерело, достатньо детально поінформоване про ситуацію (яке побажало залишитися неназваним), варіант проведення оплати вибиратиметься безпосередньо в ході переговорів керівництва «Нафтогаза» і «Газпрому».

«Це питання не обговорюватиметься в рамках засідання комітету. Ця тема, до речі, в усякому разі на сьогоднішній день, не входить до переліку питань, вирішення яких проходитиме згідно з директивами (президента) на проведення засідання комітету. Питання вирішуватиме керівництво компаній, і після того, як буде знайдений оптимальний для обох сторін варіант, обговорення пройде на більш високому рівні», — сказав він.

На думку співрозмовника, найбільш оптимальним з трьох, хоча і менш ймовірним, для України є варіант розрахунку за газ за фактом його споживання. При цьому російська компанія-постачальник повинна самостійно вирішувати питання закачування газу в підземні сховища або продавати його споживачеві на кордоні з Україною.

«Нехай самі закачують. Це потрібно більше Росії, ніж нам. Є періодичність споживання газу і в різні сезони потреба в ньому в України різна. Не ми постачальники, і не ми, за великим рахунком, повинні задовольняти споживачів і створювати логістику так, щоб споживач в потрібний йому час отримував газ в тому обсязі, який йому потрбний. Без складування газу на нашій території цього зробити технічно не можливо. Саме тому ми вимушені закачувати в підземку газ, а потім забирати», — сказав співрозмовник.

«За великим рахунком, це повинна була б робити Росія. Або продавати газ на кордоні з Україною. Для нас це був би ідеальний варіант. А поки, на сьогоднішній день у нас діє якась половинчаста система. З одного боку газ продають на кордоні України і Європи, а технологічні проблеми лягають на нашу голову. Отже, оптимальний варіант для нас, це коли Росія сама закачує газ в наші сховища, а потім, коли це треба споживачеві, сама піднімає його, а розрахунок вже відбувається за фактом споживання цього газу», — пояснює він.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com