Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

70 млн на підвищення безпеки шахт

Кабінет міністрів України вирішив надати 70 млн гривень зі стабілізаційного фонду для фінансування проектів, пов’язаних з підвищенням техніки безпеки шахт завдяки упровадженню уніфікованої телекомунікаційної системи диспетчерського контролю і автоматизованого управління гірськими машинами та технологічними комплексами (УТАС). Про це повідомили в інформаційному центрі Держгірпромнагляду, з посиланням на постанову уряду від 2 квітня, передає УНІАН.

Система УТАС контролює всі основні параметри технологічних процесів видобутку вугілля, насамперед, параметри шахтної атмосфери. У разі відхилення параметрів система дає змогу оперативно втручатися в процес вуглевидобування, завдяки чому можна запобігти аварії та загибелі шахтарів.

За даними Держгірпромнагляду, на сьогодні 19 із 40 найнебезпечніших шахт уже обладнано системою УТАС і, за свідченнями керівників, ця система допомогла вже понад 150 разів уникнути аварій.

Станом на кінець березня ц.р. тривають роботи з встановлення УТАС на шахті ім. XIX з’їзду КПРС ГП «Луганськвугілля» (Луганської обл.), шахті «Алмазна» ДП «Добропіллявугілля» (Донецька обл.), шахті «Шахтарська-Глибока» ДП «Шахтарськантрацит» (Донецька обл.).

Фахівців для роботи з системою на місцях готуватимуть на базі ДП «Петровський завод вугільного машинобудування».

Головним розпорядником коштів, наданих на реалізацію програми з упровадження УТАС є Держгірпромнагляд, який спільно з Мінвуглепромом визначає черговість упровадження систем на вугледобувних підприємствах.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com