Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Британські солдати залишають Ірак

Велика Британія починає сьогодні офіційне виведення військ з Іраку. Генерал-майор Енді Салмон передасть командування американському генералові Майклу Оатсу, який очолить Багатонаціональну дивізію «Південь», повідомляє Бі-Бі-Сі.

Більша частина 4-тисячного британського контингенту буде виведена з Іраку до 31 травня. У країні залишиться близько 400 штабних військовослужбовців та інструкторів.

Генерал-майор Салмон напередодні передання командування заявив, що його солдати можуть залишити Ірак з високо піднятою головою. «Ми допомагали підтримувати безпеку, ми створили умови для суспільного й економічного розвитку», — сказав генерал.

Американці, які змінювали на півдні Іраку британських військових, ставлять перед собою в цьому районі дещо інші завдання. Армія США найперше займеться підготовкою співробітників іракських органів безпеки, а також забезпечуватиме контроль на дорогах, що ведуть з півдня до центру країни.

Водночас, за словами американського офіцера, відповідального за зв’язки з іракською армією в командному центрі Басри, американці мають намір використовувати свої звичні методи, за яких на вулицях має бути помітна присутність передусім іракських сил безпеки.

США також скорочують чисельність свого контингенту в Іраку. Найближчим часом будуть виведені дві бригади, дислоковані в провінції Анбар, у якій колись були вкрай активні бойовики «Аль-Каїди». Проте значуща американська військова присутність в Іраку збережеться щонайменше до кінця 2011 року — від 30 до 50 тисяч американських солдатів.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com