Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Хто контролює піратів?

У звільненні судна «Фаїна» з піратського полону брала участь закордонна агентура розвідувальних органів України.

Про це розповів голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж на брифінгу в четвер, повідомляє УНІАН.

Він зазначив, що одразу після захоплення «Фаїни» президент Віктор Ющенко дав доручення низці державних органів, у тому числі Службі зовнішньої розвідки, ГУ розвідки Міноборони, СБУ та МЗС щодо вжиття усіх невідкладних заходів зі звільнення заручників.

«Після ретельного опрацювання ситуації розвідувальне співтовариство України, зокрема СЗР і ГУР Міноборони, почали проводити активні консолідовані оперативні заходи щодо всебічного сприяння судновласнику у проведенні переговорного процесу із представниками піратських угруповань», — сказав Маломуж.

Він також зазначив, що саме українські спецслужби рекомендували судновласнику британську юридичну фірму, яка є спроможною вести ефективні переговори з піратами.

Голова спецслужби зазначив, що переговорний процес проходив не просто, адже визначальним чинником у цьому був вантаж військового призначення на борту корабля.

Маломуж також наголосив, що була низка країн, не зацікавлених у тому, щоб вантаж на «Фаїні» потрапив за призначенням.

Серед інших негативних чинників Маломуж назвав діяльність масштабних злочинних піратських угруповань і кланів.

«І це не тільки із Сомалі. За період проведення цієї роботи ми (українські спецслужби) вийшли на 1 тис. 380 сомалійців, які безпосередньо задіяні у цьому злочинному бізнесі. Це 12 кланів, які координують роботу і ворогують між собою», — сказав Маломуж.

Він також повідомив про десятки потужних міжнародних злочинних організацій, до яких входять представники США, Великої Британії, Німеччини і намагаються координувати піратський бізнес і керувати ним.

«Нами були опрацьовані десятки варіантів ведення переговорного процесу, нейтралізації потужних злочинних кланів — не лише сомалійських, але й міжнародних організацій, які стоять над ними, нейтралізувати діяльність спецслужб деяких інших країн та окремих посередників, яких з’являлося десятки», — констатував Маломуж.

Голова СЗР уточнив, що таких посередницьких структур за період визволення «Фаїни» з’явилося 28. «Кожний хотів отримати на цьому і політичні дивіденди, і фінансові ресурси», — зауважив Маломуж. Він повідомив, що в такій складній ситуації українські спецслужби вийшли на керівників злочинних угруповань, які консолідувалися у своєрідний комітет. За словами Маломужа, з кожним із членів цього комітету була проведена індивідуальна глибока робота «спеціальними методами». «Була задіяна закордонна агентура української розвідки, яка також активно впливала на цей процес», — підкреслив Маломуж.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com