Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

США визнали Голодомор 30-х геноцидом українців

Відбувся головний захід у рамках поїздки Віктора Ющенка до США — президент виступив на засіданні Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку. Ющенко заявив: Україна досягла такого рівня розвитку, що готова надавати гуманітарну допомогу країнам, що розвиваються. Загалом цінність візиту Президента для України полягає в тому, що під час засідання Генасамблеї ООН США ще раз підтвердили свій намір прийняти Україну в НАТО, а також визнали Голодомор 30-х років геноцидом українського народу.

Віктор Ющенко у своєму виступі поєднав три теми. Перш за все він засудив позицію Російської Федерації, що визнала незалежність Абхазії й Південної Осетії, і звинуватив Москву в спробі приєднати ці частини Грузії до території Росії, пише «КоммерсантЪ-Украина» у статті «Віктора Ющенка зарахували в Штати». Другою важливою темою виступу пана Ющенка стало його прохання до країн-членів ООН визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

І, нарешті, третьою важливою темою доповіді Президента стала боротьба з продовольчою кризою. «Україна націлена зробити відчутний внесок у спільну роботу для вирішення проблеми глобальної продовольчої кризи», — сказав він, не уточнивши, в чому полягатиме цей внесок. Віктор Ющенко повідомив про готовність України виділити зерно як безвідплатну допомогу країнам Третього світу.

Україні у відповідь знову «посигналили» з НАТО. У промові Джорджа Буша пролунала гостра критика на адресу Росії. «Ми мусимо об’єднатися у підтримці народу Грузії» — сказав він, пише «Україна молода» у статті «Україні треба в НАТО». Сполучені Штати, провадив далі Буш, «продовжують підтримувати молоді хоробрі демократії», зокрема Україну, Ліван та інші держави.

Україна, яка відчуває себе «номер два» після Грузії, наполягала на своїй готовності от-от вступити до НАТО. Принаймні, під час кожної із нью-йоркських зустрічей про це говорив Президент Віктор Ющенко — у Раді закордонних справ (впливовій неурядовій організації США), на зустрічі з керівниками єврейських організацій та української громади Америки, під час переговорів з міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром.

«Конфлікт у Грузії показав низку проблем, на які повинна реагувати зокрема українська влада, — наголосив Президент України. — Наша нація ще потребує непростого діалогу щодо приєднання України до НАТО, однак цю дорогу, безумовно, буде пройдено». Модель колективної безпеки, продемонстрована Альянсом, наголосив Віктор Ющенко, є «найсерйознішим, найефективнішим механізмом, який може забезпечити територіальну цілісність України».

«Ми відчуваємо вітер похолодання в міжнародних відносинах, що ускладнює й обмежує спільні можливості. Ліміт безпечності... добігає кінця, — сказав Віктор Ющенко, виступаючи вчора з трибуни ООН. — Ми бачимо тенденцію до номінації загальної системи, наріжним каменем якої є колективність міжнародної волі й повага до суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів».

Головною перемогою Президента у США, все ж таки, стало визнання Америкою Голодомору 30-х років геноцидом українського народу. «Йосип Сталін і його оточення здійснили в 1932—1933 роках геноцид проти українців», — йдеться в тексті затвердженої палатою резолюції, співавторами якої є 29 американських конгресменів на чолі із співголовою «Фракції в підтримку України» конгресменом-демократом Сандером Левіним, пише «Голос України» у матеріалі «Конгрес США: «Йосип Сталін і його оточення здійснили в 1932—1933 роках геноцид проти українців».

«Конгрес США скорботно відзначає 75-у річницю українського голодного геноциду й висловлює свої найщиріші співчуття родинам жертв, а також тим, хто пережив цю трагедію», — йдеться в тексті документа. Конгрес виступає за «поширення інформації про український голодний геноцид для розширення знання у світі про цю штучно створену трагедію», а також підтримує зусилля України у сфері демократичних і ринкових реформ, щоб Україна «могла реалізувати свій потенціал як важливий стратегічний партнер США в цьому регіоні світу», сказано в резолюції.

Тепер іншому стратегічному партнерові в особі Росії важче буде доводити світові свою точку зору, робить висновок «Комсомольская правда» в Украине» в статті «США визнали Голодомор геноцидом». Та й сучасні стосунки з Україною доведеться будувати делікатніше, без тиску. Щоб ніхто не провів паралель між «імперією зла — СРСР» і нинішніми господарями Кремля. Адже резолюція Конгресу не тільки констатувала штучну організацію голодомору Йосипом Сталіним і його оточенням, а й засуджувала «систематичні порушення прав українського народу на самовизначення і свободу слова».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com