Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Нововведення на дорогах

Начальник Управління ДАІ МВС України Сергій Коломієць оголосив про нововведення на дорогах.

Отже:

1. Скасовується бальна система штрафування порушників.

2. Всі порушення фіксуватимуть нові автомато-технічні пристрої.

3. Для виявлення порушень на дорогах використовуватиметься апарат «Візир», який фотографує машини порушників, зокрема фіксує номери. Також автоматично перевірятиметься, чи є у порушника неоплачені штрафи і чи дійсні водійські права.

4. Водія зможуть оштрафувати не лише за водіння в нетверезому вигляді, а й за перебування в наркотичному сп’янінні і за приймання лікарських засобів.

5. Запроваджується штраф за використання мобільного телефону без гарнітури за рулем.

6. Порушникові правил дорожнього руху загрожує не лише виплата штрафу, а й роботи строком від 20 до 60 годин. При цьому відпрацьовувати більш як 4 години на добу суворо заборонено. Характер робіт визначатимуть міські власті (місця, де працюватиме порушники, можуть бути найрізноманітнішими – від прибирання вулиць і пляжів до роботи в дитбудинках).

7. Запроваджено таку міру покарання, як блокування коліс і евакуація машин. Наприклад, одне з порушень, через яке ви можете позбутися машини, – це незаконне використання спеціальних сигналів (наприклад, маячки і сирена).

8. Міліціонер зможе відібрати права прямо на місці порушення і виписати спеціальний талон максимум на три місяці, за яким людина зможе їздити і далі.

8. За серйозні порушення на дорогах водія можуть затримати на 3 діб.

9. Права не можна буде отримати екстерном. Тепер запроваджено обов’язкове закінчення автошкіл

10. Водити автобус або трамвай можна лише з 21, а не з 18 років, як було раніше.

11. ДАІ хоче видавати права лише на 10 років, а після закінчення цього терміну водієві потрібно буде знову складати іспити. Поки цю норму не запроваджено, але Державтоінспекція вже звернулася з такою пропозицією до Кабміну.

12. Значно підвищилися суми штрафів. Якщо водій попався в нетверезому стані вперше, він повинен заплатити штраф від 2 тис. 550 грн до 3 тис. 400 грн. Протокол складатиме співробітник ДАІ на місці, а суд вирішуватиме — призначення штрафу, позбавлення прав на термін від 1,5 до 2 років, адміністративний арешт на 7 — 10 діб або суспільні роботи 40 — 50 годин. При повторному затриманні в нетверезому стані водій позбавляється прав на 2-3 роки за рішенням суду з конфіскацією автомобіля або без нього. Замість цього може бути застосований адміністративний арешт на 10 — 15 діб або суспільні роботи від 50 до 60 годин. Якщо водія затримали за кермом у нетверезому стані втретє, його позбавляють прав на 10 років з конфіскацією транспортного засобу.

13. Запроваджено штрафи для водіїв маршрутів, які набрали в салон дуже багато пасажирів (170 — 255 грн), за зупинку в недозволеному місці (255 — 340 грн).

В Україні щороку ловлять 6 млн порушників. Після запровадження нововведень ця цифра зменшиться в 5 — 10 разів, а наступного року штрафи принесуть до бюджету 2 млрд грн. Штрафи ділитимуться порівну: 50% до місцевого бюджету, 50% — до держбюджету. Також передбачено штрафи для пішоходів — від 51 до 85 грн. Впоратися з проблемою хабарництва вдасться за рахунок того, що робота даішників фіксуватиметься на камеру, впевнений Коломієць.

За матеріалами ЗМІ

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com