Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

В Криму існує загроза розпалювання міжнаціонального конфлікту?

Лідер Меджлісу крим­ських татар, народний депутат України Мустафа Джемілєв вважає, що в Криму існує певна небезпека розпалювання міжнаціонального конфлікту «проросійськими силами».

Як повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Меджлісу, про це Дже­мілєв заявив під час недавньої зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Гансом-Юргеном Гаймзьотовим.

«На мою думку, загроза стане більш явною у разі безкарності Росії у зв’язку з конфліктом в Грузії. Більш того, коли від­крита агресія та ігнорування міжнародних прав просто «сходить з рук», для Росії ще привабливішим стане і Крим», — заявив Джемілєв. Зі свого боку німецький дипломат зазначив, що в країнах Західної Європи украй стурбовані наслідками російсько-грузинського конфлікту, у зв’язку з чим обговорюються необхідні заходи для протидії політиці застосування сили при розв’язанні конфліктних ситуацій. «У Криму нас вразив яскравий факт ідеологічної близькості з Росією і практично невідомості Європи, незважаючи на багатонаціональний аспект півострова, — цитує прес-служба Меджлісу слова посла. — Велика частина кримського суспільства сприймає Європу як «екзотичну квітку», тоді як присутність і тиск Росії відчувається скрізь».

Німецький дипломат також відзначив, що «між­народна громадськість схви­льована» у зв’язку з ухваленням кримським парламентом звернення до Верховної Ради Україні з проханням визнати незалежність Південної Осе­тії і Абхазії. «За словами Надзвичайного і Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина, багато європейських країн і міжнародні інститути оцінили цей факт як демонстрацію сепаратизму, стимульованого ззовні», — говориться в повідомленні Меджлісу.

Нагадаємо, що нещодавно кримськотатарські громадські та політичні організації виступили з заявою, що не заперечують фактів етнічної та релігійної дискримінації офіційною владою України, однак вважають провокацією прохання до Російської Федерації захистити кримських татар і малочисельні етноси Криму «від геноциду». Організації кримських татар таким чином відреагували на звернення організації «Міллі Фірка» до Президента Росії Д.Медвєдєва з проханням «від імені Російської Федерації захистити корінний та інші малочисельні етноси Криму від безперервного геноциду націоналістично налаштованої офіційної влади України».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com