Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

В Єгипті археологи виявили саркофаг фараона Сенусерта

Єгипетські археологи виявили похоронну камеру і труну фараона Сенусерта II, який, як вважають, правив Єгиптом із 1897 по 1878 рік до н.е.

Поховання виявили в Ель-Лахуні, місті, побудованому Сенусертом. Ель-Лахун був політичною столицею Єгипту впродовж правління 12 і 13 династій. Там же знаходиться і піраміда фараона.

«Труна виготовлена з рожевого граніту, а все внутрішнє приміщення викладене червоним гранітом», — розповів Ахмед Абдель Аал, керівник управління старовин у місті Фаюм, розташованому на південь від Каїра.

Археологи знайшли «спеціальні коридори і проходи усередині піраміди, які були зроблені, щоб ввести в оману злодіїв», зазначив Абдель Аал.

У похованні знайдені дерев’яні частини, які належать царському човну, а також алебастрові і керамічні судини, прикрашені ієрогліфами. Сенусерт II був відомий впровадженням великих іригаційних проектів у районі Фаюма, що перетворило обширні болотисті ділянки на орні землі.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com