Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Спікер парламенту Південної Осетії заявив про приєднання до Росії

Голова парламенту Південної Осетії Знаур Гассієв 29 серпня заявив, що РФ приєднає цю республіку протягом декількох років або навіть раніше.

За словами Гассієва, такої позиції дотримуються президент Росії Дмитро Медведєв і глава Південної Осетії Едуард Кокойти, які обговорювали майбутнє республіки цього тижня.

Віце-спікер південно-осетинського парламенту Тарзан Кокойти заявив, що Південна Осетія має право об’єднатися з Північної.

Офіційних коментарів російської влади із цього приводу не надходило.

Раніше міністр закордонних справ Абхазії Сергій Шамба заявив, що його республіка не планує приєднуватися до Росії.

Угода між Росією й Південною Осетією, відповідно до  якої в республіці розмістяться військові бази РФ, приблизно, буде підписана в Цхінвалі 2 вересня.

Кількість баз і планована чисельність особового складу поки невідомі. Тарзан Кокойти зазначив, що такі питання стосуються  компетенції вищого керівництва двох країн, а парламент тільки ратифікує відповідні угоди.

Влада Південної Осетії, нагадаємо, неодноразово пропонували розмістити в республіці військову базу РФ, щоб російські війська перебували на її території на постійній основі (у цей час вони розміщені там відповідно до миротворчого мандата).

28 серпня Інтерфакс із посиланням на якесь військово-дипломатичне джерело в Москві повідомив, що Росія планує створити три військові бази в республіках, незалежність яких вона недавно визнала. Дві з них, за інформацією агентства, можуть розташуватися в Абхазії: у Гудауті, де є військовий аеродром, і в порту Очамчіри. Ще одна, відповідно, у Південній Осетії: у районі села Джава (північна частина республіки).

Розкрити інформацію про тип і кількість застосування зброї закликає сторони грузинсько-осетинського конфлікту комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com